Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki félt a sportolástól,...

Aki félt a sportolástól, hogyan kezdtél bele? Mi adhat bátorságot? Hogyan és mivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Én soha életemben nem sportoltam semmit, mert egyszerűen sosem érdekelt és sosem élveztem semmilyen mozgásformát, de ennek meg is van az eredménye nyilván. Nincsen semmi állóképességem, erőnlétem, elfáradok, nincsen rajtam semmi izom és van rajtam 10 plusz kiló is. Ezen szeretnék változtatni és jó lenne találni valami rendszeres elfoglaltságot is a hétköznapokra, viszont nem tudom, hogy miként, hogyan lenne érdemes belekezdeni, hogy ne az legyen a vége, hogy sírva hagyom a francba az egészet. Nem tudom, hogy mit kellene kipróbálnom, mert őszintén szólva nem vonz egyik mozgásforma sem különösebben és nem tudom, hogy egyáltalán mi az, amit képes lennék megcsinálni. Csoportos órákra is gondoltam, de nem tudom, hogy mennyire gáz vagy ciki így odamenni, hogy soha semmit nem mozogtam, túlsúlyos vagyok stb. és ki tudja, hogy hány perc után kezdek el haldokolni míg más meg sem érzi. Magammal hívni senkit sem tudok, szóval egyedül mennék, csak félek tőle.
2020. jan. 20. 20:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia, fiú vagy lány? és hány éves?
2020. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vonz semmi és nincs preferenciád, én a helyedben, lehet hogy megnézném, mi érhető el a környéken, és elkezdeném sorban kipróbálni őket.
2020. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

" nem tudom, hogy mennyire gáz vagy ciki így odamenni, hogy soha semmit nem mozogtam, túlsúlyos vagyok stb. és ki tudja, hogy hány perc után kezdek el haldokolni míg más meg sem érzi"


Ezen viszont fölösleges aggódni. Majdnem mindenki így kezdi és mindenki kezdi valahol. Általában nem elítélőek ilyen szempontból az emberek, de arra is fel kell készülni, hogy tuskókba bárhol bele lehet futni.

2020. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, 20 éves.

Hát elég sokféle lehetőség van a környéken, tulajdonképpen majdnem minden... Van több konditerem is, ott mindenféle csoportos edzések és az egyetemen is felvehetünk több tesis tárgyat szabválnak (bár ezeknek a nagy része ugyanúgy teremben van, fizetni is kell érte, kreditet nem kapok rá, szóval ebből a szempontból mindegy).

2020. jan. 20. 20:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, próbálok hozzá pozitívan hozzáállni, csak nem egyszerű, mert engem tulajdonképpen egész életemben bántottak kvázi mindenért, ami én vagyok. Valamint azért, ha mások szemében nem is ciki vagy nevetséges, amit művelek, azért én még lehetséges, hogy kellemetlenül érzem magam pl., ha semmit nem tudok megcsinálni. Valami olyasmit kellene választanom, amiben azért lehet valami örömöm vagy sikerélményem nekem is, ha egyáltalán van ilyen.
2020. jan. 20. 20:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem valami játékos dologgal kellene kezdened, pl. ha van lehetőség, menj el ugrálni egy trambulinparkba, ilyesmik. A lényeg, hogy ne a testmozgás, izmmosodás, fogyás legyen a cél, hanem hogy szórakozz és jól érezd magad. Ha megragad a dolog, sokkal szívesebben fogsz igazi sportágakba is belevágni.
2020. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van érzéke valamihez. Nálad az a baj, hogy sosem próbáltad ki magad semmiben, így nem tudod mi az. Ha találsz egy ilyet, akkor is élvezni fogod, ha kezdő létedre mindenki jobb nálad.
2020. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát azért nekem is volt tesi órám, ahol sok csapatos játékot játszottunk, futottunk, ilyen-olyan erősítő gyakorlatokat csináltunk, aerobikoztunk, úsztunk, teniszeztünk, jártam pl. lovagolni is... Muszáj volt, szóval nem biztos, hogy össze lehet hasonlítani azzal amikor önszántadból sportolsz, de én nem szerettem ezeket. Ebből a szempontból fura vagyok, mert nekem valamiért nem jelent szórakozást az, hogy pl. táncoljak, ugrándozzak, a zenét sem szeretem és így nehezebb. Pedig sokan mondják, hogy válasszak valami zenés, táncos dolgot, mert az izgibb, élvezhetőbb, mozogsz, de mégsem egy komoly sport stb., de én nem ilyen típus vagyok.
2020. jan. 20. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy neked a túrázás jönne be jobban. 15-20 kilométert sétálni a hegyekben a magad tempójában is sport.
2020. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Attól semmiképp ne félj, hogy ciki lesz. Valahol el kell kezdeni, emlékszem én is be voltam szarva a magam 100(!) kilójával mikor először beléptem a konditerembe, de hidd el senkit nem érdekelt, hogy nézek ki, vagy hogy 10 perc után pihenek mert kinyúltam. Aki sportolni jár nem mással foglalkozik hidd el :) az hogy mit kezdj el mozogni, arra én is azt tudom mondani, próbálj ki több mindent, valamelyik biztos tetszeni fog.
2020. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!