Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha ilyen "betegségem" van...

Ha ilyen "betegségem" van edzhetek?

Figyelt kérdés
Banyapupom van az én megállapításom szerint 18 eves vagyok es picit elhizott szeretnék fogyozni es egyenlőre itthon edzeni. Banyapup vagy pici pup miatt edzhetek vagy milyen gyakorlatokat vegezzek amivel enyhithetem azt a pupot? Joga ilyesmi?? Vagy nem szabad tulzottan megerőltetni?? Pl a hátat?

2020. jan. 30. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem orvossal konzultálsz, aki ért is ehhez? Most jön ide egy magát okosnak tartó idióta, aztán mond neked olyat, amivel ártasz magadnak. Orvoshoz tessék szépen elmenni és megérdeklődni, hogy mit edzhetsz és mit nem. Így laikusként is szinte biztos vagyok benne, hogy ez függ a púpod méretétől és helyétől is, úgyhogy látatlanban még orvos se tud válaszolni erre a kérdésre, szerintem. De ha tévedek is, mindenképpen orvossal beszélj erről.
2020. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez mitől van? Gerincferdülés?

Akkor nem mindegy, hogy mit csinálsz.

Először konzultálj orvossal, gyógytornásszal. Ők fogják tudni, hogy milyen mozgást szabad végezned.

2020. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak az, hogy edzhetsz, hanem kötelező is, ha azt akarod, hogy elmúljon. De még mielőtt edzőterembe rohannál, inkább menj el ortopédushoz, ő majd ajánl neked egy megfelelő gyógytornászt, ugyanis nem mindegy, hogyan edzel. Ő megtanít hogyan, és mivel érdemes, ha pedig ezeket elsajátítottad, akkor otthon is tudsz majd edzeni. De nagyon fontos, hogy szakértővel konzultálj.

Nekem 3 csigolyám volt eldeformálódva, csodát művelt a gyógytorna, és később a saját edzés. De odáig el kell jutni, és az a legfontosabb része a folyamatnak.

2020. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!