Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vívók! Kard után párbajtőrre...

Vívók! Kard után párbajtőrre váltani? Milyen a párbajtőr?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 4 évig kardoztam egyesületben, de majdnem egy évet kihagytam most, tanulás miatt. Nagyon hiányzik a vívás, meg úgy eleve maga a sportolás, de nem tudom a versenyszerű, mindennapos vívást folytatni. Amatőr szinten szeretném "újrakezdeni" azonban ilyen formában párbajtőrösöknél találtam jó lehetőségeket. Ha esetleg van itt valaki aki mindkettőt csinálta, megszokható a váltás a kard és a párbajtőr között? A lamén kívül mi az ami a felszerelésben különbözik? Milyen párbajtőrözni? (Az alap különbségeket természetesen tudom, szúrások, más találati felület, és a karddal és tőrrel ellentétben nem konvencionális)

2020. febr. 22. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nah erre engem is erdekelne egy válasz.

Am van még az olasz késharc a scherma.

Abban is elég nagy hasznát venned a vívó múltnak és még a való életben is hasznát vehetnéd.

2020. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Párbajtőrözöm. Amikor hozzánk jött valaki, aki korábban kardozott, 10 évig, azt mondta az edző, hogy egyszerű az átállás, mivel ahogy írtad főként a találati felületnél van különbség, de az ez esetben egyszerűbb. Szerintem nehezebb párbajtőrről kardra átállni.
2020. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
87%
Szia. Én előszőr párbajtőröztem, és utána kezdtem el kardozni. De szerintem simán elketdhetsz párbajtórözni, de nehéz lesz. Tapasztalatból mondom. 🤺😀
2020. jún. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!