Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nike futócipőben túrázni?

Nike futócipőben túrázni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy túrabakancsnak nem csak az a funkciója, hogy kényelmes legyen, de muszáj beruháznom egyre?

Rövidebb, pár órás túrákra már mentem ebben a cipőben, és megállta a helyét, nagyon kényelmes volt, de nem tudom, hogy hosszabb, több napos, hegyek közötti utakra is jó lenne-e.



2020. márc. 6. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A túrabakancs jól szellőzik, vízálló, nem csúszik a talpa a sárban, tartja a bokát,...


Futócipőben túrázni olyan, mint városi kocsival járni vadászni terepre/erdőbe. Lehet, de szopás.

2020. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Csatlakozom az előttem szólóhoz: nagyon fontos a túrázásnál, hogy megfelelő legyen a talpa, és hogy tartsa a bokádat.

Egy sima sportcipő megfelel arra, hogy a Normafától átsétálj a János-hegyi kilátóhoz (gyak. aszfaltút), de igazi erdei túrázásra nem alkalmas.

2020. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Valóban nem a legmegfelelőbb választás. Kisebb túrára, kirándulásra még jó lehet, de hosszabb távon, nehezebb terepen inkább a túracipő ajánlott.
2020. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. :) Akkor beszerzek egyet. A Deacthlonosak elég jó minőségűek, vagy drágább kellene máshonnan?
2020. márc. 6. 13:14
 5/12 anonim válasza:
10%
Ez aztán fontos kérdés! Mondhatni létszükségletű XD
2020. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

# 4: a Decathlonban elég széles a repertoár.. A sajátmárkás legolcsóbbat (kék-címkés) talán nem ajánlanám, de 15 körül már egészen jók vannak..


[link]

2020. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

ÉRdemes az Intersportban is szétnézni, időnként vannak jó akciók. Én tavalyelőtt vettem egy ilyen Jack Wolfskint 16-17e ft-ért:

[link]


Nagyon bevált!

2020. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem. :)


#5:Neked mi bajod? Igenis fontos kérdés, hogy itthon fájjon a szívem a pénztárnál, vagy a grúz hegyekben a lábam...

2020. márc. 6. 13:45
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
A mostani sárhoz tényleg ajánlott egy épkézláb bakancs. De kirándultam már 60 km-t csúszós talpú sportcipőben, rövidebbeket meg jellemzően abban szoktam. Bizonyos helyzetekben az egyik, máskor a másik a kényelmesebb. Nehéz hátizsákhoz megintcsak jobban kell a bakancs. Szóval több tényezőt kell átgondolni. Nekem a bokám is nagyon strapabíró, még egyszer se volt bokaficamom, pedig alkalom lett volna rá. De olyan rokonom is van, akinek könnyen kimegy a bokája, neki nem érdemes bakancs nélkül útnak indulni.
2020. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen túrázok és futok, ami azt jelenti, hogy havi 200-200 km mindkettőből megvan, nyáron és ősszel több túra, kevesebb futás. Túrázok a hazai középhegységekben és az osztrák, szlovák, szlovén, olasz hegyekben is, nehéz terepen, via ferrata útvonalakon, volt hogy gleccseren is.


Ami a "tartja a bokát" részét illeti, szerintem ez erősen vitatható, és egyén függő. Nekem soha nem volt bokaproblémám, de térdproblémám sajnos igen. Bakancsot csak téli havas vagy gleccser túrákhoz veszek az összes többit rövid szárú túracipőben teszem meg.


Futócipőben előfordult már, hogy túráztam, de csak kicsi, kényelmes túrakat. A két cipőfajta között elég jelentős a különbség. Aszfaltra tervezett futócipő eleve szét is mehet terepen, illetve legtöbbje nem is vízálló, a talpuk túl vékony és puha, hosszútavon főleg egyenletlen, köves terepen kényelmetlen. De még a terepfutócipők is jelentősen eltérnek kialakításban a túracipőktől, pl. másmilyen a sarkuk, ami hosszútavon gyaloglásea kényelmetlenebbé teszik a terepfutó cipőket, illetve fordítva is. De ha terepfutó cipő az a Nike cipőd, akkor még azt mondom oké.

2020. márc. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!