Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire az edző felelőssége...

Mennyire az edző felelőssége harcművészeti, küzdősport jellegű vagy önvédelmi edzéseken, hogy milyen összetételű a csoport és hogyan viselkednek ott a csoporttársak?

Figyelt kérdés
Direkt nem írtam konkrét stílust, mert úgy vettem észre, ez több stílusnál is előjöhet. Nőként nekem rossz volt, amikor nem voltak rendes edzőtársaim, hanem az ilyen vihogó, viháncka csajokkal kellett edzenem. Akik egyébként nagyon jól szórakoztak az edzéseken és egyes pasikat is remekül elszórakoztattak. Az is rossz volt, hogy amíg tőlem elvárták, hogy nagyon vigyázzak, de rám nem vigyázott az illető, és voltak ebből komolyabb sérüléseim is. Aztán szerencsére találtam olyan helyet, ahol nemcsak az edző jó, de a csoport is nagyon jó összetételű. Van olyan edző, aki szerint a magamutogatás és a hiányos öltözék nem való harcművészeti jellegű edzésekre, és azt sem díjazza, ha egy szexizős nő rástartol szinte az összes pasira az edzéseken. Viszont van olyan edző, akinek ezzel semmi gondja, ha ilyen, hát ilyen, neki is kell valahol edzeni.

2020. márc. 8. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Csajom pont e miatt jár férfi csoportba. Rühelli a sok hasonló csajt.
2020. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Thunderfairy ***** válasza:
62%
Sajnos ezek a viháncoló csajok és bohockodó kisgyerekek szülei tartják fent a klubbot. Ilyenek miatt alacsony az oktatás szinvonala és van leszólva az adott stilus. Te valószinű sokkal képzetebb lehetsz náluk ezért kell neked vigyázni rájuk. Jól tetted hogy átmentél egy másik helyre ahól rendesen edzenek. Az edzőnek az a lényeg hogy járjanak edzésre és komolyan nem követeli meg a tudást a tanitványoktól. Azt sem kell komolyan venni hogy ha azt mondja hogy követeli a tudást mert nem így van sajnos. Ilyen magyarországon a harcművészeti edzések többsége. Ha ez elég az embereknek akkor csinálják, de ez egy veszélyes helyzetben semmit nem fog érni és könnyen kirabolható, bántalmazható lesz az ilyen személy. Észre kellene venni az edzőknek hogy milyen erőszakos vílágban élűnk és hatákony őnvédelemre felkésziteni a tanitványt.
2020. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 7. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!