Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a Kalenji és...

Szerintetek a Kalenji és Quechua cipők mennyire alkalmasak heti 10-15 km futásra/kocogásra?

Figyelt kérdés
Vagy nagyon gagyi cipők?
2020. ápr. 1. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ilyen távra teljesen megfelelnek.
2020. ápr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mindegyikhez oda van írva, hogy mihez alkalmas.

pl ez:

[link]


".....(heti 3 alkalom, alkalmanként max. 1 óra), aszfaltra és futópadra."

2020. ápr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Én anno egyetem alatt elkoptattam kettő párat a legolcsóbb, két termékből, heti 40-50, télen néha 100 km futással. Bár ezt így nem ajánlom, biztos van benne kockázat, de vannak magasabb kategóriájú Kalenji cipők is.


A Quechua pedig a Decathlon túramárkája, abban ne fuss, mert tönkreteszed a lábad, teljesen más az ergonómiája, mint a futócipőknek, nem véletlenül gyártják túrazásra.

2020. ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó, csak olyan olcsóak:D
2020. ápr. 2. 09:00
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan, ki lett moderálva a kommentem, amiben leírtam, hogy nincs igaza 5-ösnek? Jó, akkor vegyetek 40 ezerért új cipőt, olyat, amit a szakembernek nevezett szimpla bolti eladó ajánl, hogy aztán úgyis abbahagyjátok, amint már nem a futás a divatos. Még véletlenül se olyanokra hallgassatok, akik több évtizede futnak sérülésmentesen, és tapasztalatuk is volt az említett cipőkkel, és nem az olcsó, ezért biztos hogy rossz elven formálnak véleményt.
2020. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Miért kellett kimoderálni azt ahol leírom, hogy futócipő vásárláskor szükséges a lábállás diagnosztika elvégzése? Anélkül komoly sérülést kockáztat az ember!


Miért kellett ezt törölni? Tessék már elárulni!

2020. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
2020. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Tessék, itt van a cáfolata:

[link]


A lényeg, hogy a vizsgálatban alulpronáló, túlpronáló és normáló lábú emberek futottak mind ugyanolyan neutrális cipőben, és nem volt a túlpronáló vagy alulpronáló lábtartású futók körében nagyobb a sérülési arány, mint a normál lábtartású futók körében.


Egyébként nem ez az egyetlen ilyen vizsgálat, egyáltalán nem bizonyított, hogy a lábtartás szerint választott cipő csökkentené a sérülés esélyét.


Ezzel szemben a drop nagyon sokat számít, mert futóstílustól függően elég durva sérüléseket lehet szerezni, ha nem neked megfelelő cipőt választasz, ezt viszont sokkal jobban el lehet dönteni, ha felpróbálod, és futsz egy kört vele.


Itthon nagyrészt az általad linkelt futóbolt hirdeti ezt. Egyébként máshol meg azt mondjak, hogy fuss neutrális cipőben, majd a kopás alapján válaszd meg a következő cipődet. Ezt Decathlonos cipővel is meg tudod tenni, hiszen náluk is lehet pronáló, szupináló cipőt is kapni, saját márkásat is.


Szvsz vizsgálatnak akkor van értelme, ha élsportoló vagy vagy nagyon gazdag, és lábadra szabják a vizsgálat alapján a cipőt.

2020. ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a Kiprun Long-ban nyomok heti 50-60 km-t. A lábam normál, nem pronál, nem szupinál, és nekem a Kiprun LOng teljesen bevált. Arról nem is beszélve, hogy alsó nagon is krvrdrbb mint fele annyiba kerül, mint a nagy márkák. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy hosszúkat futok, és nem gyorsan, átlagban 5-6 perc/km iramban, és 4.30-nál nem igazán futok gyorsabban. Tehát azt kell megnézni, hogy mire használod, és hogy milyen a lábad. Mindenki más, fel kell próbálni, futni pár próbakört, és meglátod.
2020. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Kalenji cipők közt vannak teljesen jó futócipők (persze, nem a legolcsóbb, hanem az afölötti árszinten), amik kocogáshoz teljesen jók, hacsak nem vagy bőven 100 kiló felett. Én anno 100 kiló felett egy kínai pacskerben kezdtem futni (nekem nem adják be ezt a süket dumát a futócipőkről! :) ), két hónap múlva lépni alig bírtam.


Vettem egy kalenjit (kifutó modell, leárazva akkor volt 11 ezer Ft, új áron meg kb. 18-20), heti 3-4x mentem kocogni 6-7 km-eket, és semmi bajom nem volt benne.

2023. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!