Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ér valamit az önvédelmi...

Ér valamit az önvédelmi fegyver vagy inkább kezdjek el valami önvédelmi sportra járni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 8. 09:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Amiket írtam azok a legjobbak , Retay 2022 és Blow / Carrera tr14 , a többi gyatra és túl nagy nehez viselni . Fegyvervideó tesztfilmjei bemutatnak sokat ezekből .
2020. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
De akkor a többit miért soroltad fel ha csak ez a 2 jó?
2020. ápr. 8. 21:30
 13/22 anonim ***** válasza:
Retayból a legjobb ez a 2 .....
2020. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
es ezek mennyire akadnak el?
2020. ápr. 9. 19:38
 15/22 anonim válasza:

ÖNVÉDELEMRE CSAK REVOLVER!


HW 88

HW 37

Alfa 020

Alfa G020

Alfa G030

2020. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 heretacskó válasza:
Azért azt nem árt fejben rendbe tenni, hogy ha bármit is reagálsz egy általad veszélyesnek ítélt helyzetre, készen kell legyél hogy véghezvidd. Ha fegyvert veszel elő, akkor használnod is kell tudni ha úgy adódik. A riasztófegyver kamu. Eszedbe se jusson. Mi van ha a másiknál is van és az mondjuk igazi? Mivel ő nem tudja, hogy a tiéd vicc, le fog lőni. És ha kést húzol, bele tudod szúrni egy emberbe? Mert ha nem akkor esetleg elszedik és ellened fordítják. Még egy szimpla verekedésnél is úgy kell odaállni(ha odaállsz), hogy mindent bele vagy futás.....
2020. ápr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Pont múltkor néztem egy videót, amiben elmondta egy fickó, hogy miért ne fuss el ilyen helyzetből feltétlen. Ha például edzetlen vagy, utol is érhetnek. Vagy esetleg gyorsabbak nálad. Vagy elfáradsz és megállsz, beérnek, akkor már nem tudsz harcolni. Vannak esetek, amikor jobb elfutni, de ezen érdemes elgondolkodni.


Önvédelmi fegyver. Anno kipróbáltuk a gázsprayt. Szobába fújtuk be, tehát nem konkrét arcba fújás volt. Amint megérezte valaki, vadul elkezdett köhögni, könnyezett a szeme és folyt az orra. Azt képzeld el, hogy ha egy “utcaharcosnak” a szemébe fújod, az nem hogy látni nem fog, de esélye se lesz. Ilyenkor simán el futhatsz akár.


Önvédelem. Csináld. Formában is tart, önbizalmat is ad és ha olyan a helyzet, akkor meg is védheted magad a spray mellett. Persze ez se 100%, de az a pár % jól jön ha életről van szó. Én például krav magát csinálok. Aki azt mondja, hogy hasztalan, az nem tudja miről beszél. A krav maga az több harcművészetből veszi a technikákat, tehát ha valaki arra mondja, hogy hülyeség, majdnem minden harcművészetre azt mondja, hogy hasztalan.



Tl;dr


Futni nem mindig érdemes.


Sprayt érdemes venni (a lőfegyverről nem tudok nyilatkozni, azt ahogy gondolod)


Önvédelem is jó ha van.

2020. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

pedig a krav maga nem sokat ér. pont valamelyik nap olvastam egy cikket és szerencsére a statisztika alapján egyre kevesebb ember jár ilyenekre mint a krav maga meg wing csun meg ilyenek mert egyre kevesebb embert tudnak becsapni. elhiszem hogy ti ott elméletben összemixelitek az összes létező harcművészetet ami majd erős utcai önvédelmet ad de ez nem igaz mert a gyakorlatban máshogy néznek ki a dolgok.

én is két évig jártam krav magázni úgyhogy tudom hogy működik a marketingjük. unokatestvérem négy évig járt. ő akkor hagyta abba amikor a krav maga edzőjét megtámadták. az edzője expert instruktor volt sok évnyi krav magával maga mögött. állandóan arról beszélt hogy a krav maga éberré tesz észre kell venni a veszélyt cselekedni kell időben meg ilyenek. erre sehogy nem lehet felkészülni edzésen de mindegy. sétált haza egy budai mellék utcában délután. elszaladt mellette egy alacsony teljesen normálisan kinéző srác aki futó ruhában volt hogy kocogónak tűnjön. amikor közel ért unokatesóm krav maga edzőjéhez beütött neki egyet váratlanul ököllel. az edző ettől persze felborult. fel akart állni de a futónak álcázott rabló elővett egy viperát és azt mondta hogy ha nem marad a földön akkor a viperával fogja szétverni a fejét. az edzőtől elvette a telefonját meg kb ötezernyi készpénzt aztán elrohant és soha nem került elő többet. mindez budapesten fényes nappal mert abban az utcában akkor pont nem volt senki más. az edző megúszta egy jó nagy lila folttal de járhatott volna rosszabbul is. szóval ennyit a krav magáról meg a többi önvédelmi sportról.

2020. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az önvédelem teljesen mást jelent a mai világban, mint mondjuk 15 évvel ezelőtt. Ráadásul az önvédelem egy nagyon sok rétegből álló, komplex dolog. A hatékony küzdősport választás ezek közül csak az egyik réteg, azon kívül még több tucat más tényező is számít. A küzdősportok a ma már ritkának számító 1VS1 bunyóban jelenthetnek előnyt. Talán még képzetlen, ügyetlen, gyenge támadók esetén 1VS2 bunyóban, de az ilyen szituációk már nem sok jóval kecsegtetnek az áldozat szempontjából, pláne ha valami fegyver is előkerül.


A krav maga, wing tsun, ninjutsu, capoeira és társai egymagukban nem ruháznak fel semmi harci rutinnal, úgyhogy az önvédelem aspektusából nem hatékonyak, sőt károsak és veszélyesek, hiszen hamis önbizalmat adnak, valódi küzdelmi képességek helyett. Küzdelmi képességeket csak azok a stílusok adnak, amelynek edzésein rendszeres a sparring: ökölvívás, thai box, savate, birkózás, judo. Azonban ezek sem jelentenek 100%-os önvédelmi hatékonyságot, hiszen ahogy az előző kommentelő is leírta: egy edzőteremben, tréningruhában, laboratóriumi körülmények között még a sparring ellenére sem lehet felkészülni az utca kiszámíthatatlanságára. Ma már nem az 1VS1 bunyók dominálnak, hanem a váratlan, hátulról történő letámadások, ok nélküli késelések, csoportosan elkövetett rablások és hasonló finomságok. Szerencsére Magyarország nem Szomália, de azért ha olvastok híreket, akkor durva és ijesztő esetekkel lehet szembesülni.


Ne az önvédelem miatt válaszd a harcművészeteket, hanem azért, mert lesz egy minőségi mozgáskultúrád, fejlődni fog az állóképességed és az izomzatod, remélhetőleg jó közösségben leszel, kikapcsolódást nyújt, levezeted a stresszt, a fölösleges feszültséget és a többi. Önvédelemre ott vannak az taktikai eszközök. Hogy ezek közül melyik a jó választás, azt már az előttem lévő hozzászólók eléggé kivesézték. Ezeknek használata és alkalmazása azonban sok szempontból kockázatos, úgyhogy én önvédelemre inkább a jó kommunikációs képességet ajánlom. Nincs is annál jobb, mint kidumálni magad az adott konfliktusból, aztán menni szépen tovább, karcolás nélkül. Ha ez nem jön be (már pedig egy elszánt vagy egy bedrogozott támadó ellen nem mindig jön be), akkor a futó edzéseket támogatom. Mind a rövid, mind a hosszútávú futás fejlesztése nagyban növeli az önvédelmi hatékonyságodat.


#CHRILLEX

2020. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

17-es vagyok.


Wing Chunról nem tudok nyilatkozni.


A krav magához hozzátartozik, hogy résen vagy, tehát nem mész olyan helyre, kerülöd az ilyen helyzeteket.


Krav magán vannak sparringok, de ott sem lehet felkészülni 100%-ban mindenre.


Nem ismerem az edződet se a helyzetet 100%-ig, de ez az egyik olyan helyzet, hogy erre nagyon nem lehet számítani, max ha figyel minden arra jövőre az ember.


És mit mondtam, nem lehet minden egyes helyzetre felkészülni, de az önvédelmi sportok így is adnak bizonyos százalékot a felkészültséghez.


Nem hiába alkalmazzák világszerte.


Egy edző, egy helyzet, ezek alapján nem lehet elmondani egy egész sportot, hát nem egy sportágat.


Inkább az utolsóval értenék bizonyos százalékban egyet: sparring az fontos, illetve ha megpróbálod, azért igyekezz felkészülni a nyúlcipőre.


Viszont egyet sose felejts: attól mert valamid van (fegyver, spray, technika, tudás, egyéb) még nem 100% az épséged. Lehet egy szemüvegesre ráfújod a sprayt és tovább üt. Lehet eltalálnak egy kővel. Lehet lesz nála lőfegyver és hasonlók.

2020. ápr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!