Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítési kérdés. Tanácstala...

Testépítési kérdés. Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve diagnosztizálta nálam az orvosom, hogy egy gerincbetegségem van, ami miatt a gerincoszlop függőleges terhelését nem árt kerülnöm.

Szerettem volna már régebben is konditerembe járni. A doki viszont azt mondta, hogy nem ajánlatos.

Egy 20 éves fiú vagyok, 185 centi magas, és 72 kiló. Tehát vékony.

A dokit kérdeztem, hogy tudnék gyúrni, de ő azt mondta, hogy kerüljem a súlyzós edzést, csak saját testsúlyomat használjam. Ehhez olyan gyakorlatokat tudok mint a fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás. Ezeket csinálom is rendszeresen. Izmosodtam és erősödtem is ""sokat"", mert jóval vékonyabb voltam. De a problémám éppen ide kapcsolódik, hogy nem tudok és ismerek elég gyakorlatot ehhez az edzési módhoz.

Nekem nem a méret a fontos, nem akarok sokat izmosodni, csak ilyen testet szeretnék:

[link]


Két kérdésem lenne:

1, Ezt a testet ilyen edzési móddal (tehát konditerem és súlyzók nélkül) el lehet e érnem?

2, Milyen gyakorlatok vannak, van-e edzésterv ilyen esetekre? Olyan gyakorlatokra lenne szükségem amik a vállat, mellet, hátat, hasat, kart (tri és bi) erősítik.

Expander, fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás, különböző hasgyakorlatok. Ennyit ismerek csak.


Köszönöm előre is!


2010. júl. 26. 23:56
 1/5 anonim válasza:

Mi a gerincbetegséged? Nem mindegy.


Én először is azt ajánlanám, hogy keress fel egy tényleg kiváló ortopédorvost Pesten.


A súlyzós edzés amúgy nagyon hatékony, csak fontos, hogy szakszerűen hajtsd végre a gyakorlatokat és folyamatosan növeld a súlyokat.

2010. júl. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Scheuermann-kór
2010. júl. 27. 00:44
 3/5 anonim válasza:

menj el pl. Dr Erbszt Andráshoz vagy Dr Fazekas Bélához először is szerintem


Lehet csinálnod, csak nagyon fontos a helyes végrehajtás. Ne siess! El tudod érni azt a testet, csak idő kell (pár év). Szedj egy jó multivitamint is mellé!


-mindig melegíts be jól

-fokozatosan emeld a súlyokat

-edzés végén nyújts

-ha teheted menj el néha uszodába, fürdőbe, masszőrhöz


Én felkeresnék még egy jó gyógytornászt mindenképp. Olyat keress, aki Schrott-terápiát alkalmazza.


Szánd rá az időt, pénzt, mert bánni fogod később, ha most nem teszed.

2010. júl. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én vagyok megint.


Húzodzkodás nagyon jó gyakorlat, azt csináld.


felülést ne csinálj, hasprést csinálj helyette


www.body.builder.hu ezt az oldalt is nézd meg, sok segítség lesz gyakorlatokra, kajára


nézz utána a kettlebell sportnak is, az kevéssé terheli az ízületeket és nagyon jó testet lehet vele elérni


kondi, súlyzós edzés nélkül nem fogsz ilyen testet elérni

2010. júl. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a gerinceddel van a gond akkor a testépítő gyakorlatok jó részét csinálhatod.pl fekvenyomásnál nem igazán terheled a gerincedet,de guggolást biztosan nem csinálhatsz.Csak utána kell nézni/kérdezni hogy milyen típusú gyakorlatokat csinálhatsz és kész
2010. júl. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!