Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás kérdés! Hogy tudnám...

Futás kérdés! Hogy tudnám erősíteni a lábam?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtem el futni egy edzésterv szerint. Eddig nem is volt baj, de tegnap jött az 5X6 perces futás rész két perces sétákkal. A harmadik 6 percnél éreztem a vádlim, hogy fáj, hogy elfáradt a lábam. Arra gondolok, hogy nem elég erős ahhoz hogy végigtudjam futni. Hogy lehetne erősíteni, hogy ebből ne legyen gond? Ugyanúgy fussak, vagy erősítsek? Ha igen mit, és hogyan? Nem szeretnék csalódni magamban és feladni se mert eddig olyan de olyan jól haladtam.


Válaszotokat előre is köszönöm.


2011. okt. 7. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyj időt magadnak az erősödésre. Lehet, hogy kicsit át kell alakítani azt az edzéstervet. Ha viszont igazi fájdalomról van szó (tehát nem a fáradtságot érzed), akkor szüneteltesd a futást.
2011. okt. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem igazi fájdalom, mert mikor sétálok egyből jó és tudom folytatni. Olyan fáratságos fájdalom. Érzem hogy elfáradtak az izmaim. Tehát azt javaslod, hogy ne növeljem az időt, hanem stagnáljak, amíg kényelmesen le nem tudom futni ezt a szakaszt?
2011. okt. 7. 08:57
 3/5 anonim ***** válasza:

A cipőd megfelelő a futáshoz?

Ha nem jó a kialakítása, akkor bizony fájni fog a lábad.

Már néhány ezer forintért lehet kezdő futócipőket kapni a Decathlonban, érdemes körülnézni.

2011. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nike futócipőm van és földúton futok nem betonon. Tehát ez biztos nem lehet. Úgy érzem egyszerűen csak sok már a lábamnak ez az idő. Azért is kérdezem, hogy erősíteni hogy lehetne, ha az segít.
2011. okt. 7. 09:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Az erőállóképesség az úgynevezett lassú izomrostok fejlettségétől függ. Ezeket nagy ismétlésszámú, viszonylag csekély erőkifejtéssel lehet fejleszteni.


Esetleg megpróbálkozhatsz vádlierősítő gyakorlattal. Állj lábujjhegyre és vissza - mondjuk - 100-szor. De az is lehet, hogy túl sok az edzés, ezért fáradt a vádlid.


Szóval összességében még mindig azt mondom, hagyj időt magadnak, ne hajtsd túl magad!

2011. okt. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!