Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő fiúnak milyen súlyú...

Kezdő fiúnak milyen súlyú boxkesztyűt javasoltok?

Figyelt kérdés
Ismerősöm nemrég kezdett otthon boxolni és úgy gondoltuk, hogy vennénk neki egy boxkesztyűt. A 10 oz jó lenne szerintetek? 15 éves fiú, kB 170-175 cm lehet és és kB 75 kg.

2020. ápr. 28. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

On: A 10-es tökéletes kezdésnek, később lehet nagyobb is csak az ugye nagyobb súly meg kell szokni.

Off: Küldjétek el egy box edzésre, mert a kesztyű nem védi meg a sérülések nagy részétől, nem is beszélve arról, hogy rossz technika fog berögzülni ami többet árt mint használ.

2020. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szeretne menni edzésre, csak ugye most a vírushelyzet miatt nincs rá lehetőség. De addig is sok oktató videót néz, meg picit én is tudok segíteni
2020. ápr. 28. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudsz segíteni, mármint boxoló vagy?


Figyelj nekem végül is nem fáj ha zsákol otthon, de maga ellen dolgozik. Mindent ki kell majd javítani amikor elkezdi. Tudom, mert én elkövettem ezt a hibát anno.

2020. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3 évig krav magáztam, meg fél évet közelharcoltam, így nem vagyok szakember. De most nagyon lelkes, csináltak otthon Box zsákot, nem akarom elvenni a kedvét. Amit tudok, igyekszem segíteni (alapállás, alap ütések) igyekszem olyan applikációkat találni aminek van köze a boxhoz, de igyekszem inkább erősíteni, a mozgásán kicsit javítani. De mondtam neki, hogy ténylegesen boxolni edzésen tanuljon. Én csak segíteni szeretnék neki, mert amúgy a családjában nem sportol amúgy senki
2020. ápr. 28. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!