Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha a gyenge fizikumom miatt nem fejlődik a technikám?

Figyelt kérdés

Lovagolni tanulok, szeptemberben egy suliba fogok felvétlezni, adddigra viszonylag bizts lovas tudással kell rendelkeznem, tehát sokat kell gyakorolnom


Most heti 4 edzésem van.


A gond az, hogy az elmúlt 5 évben ülő munkát végeztem, keveset edzettem.


Most viszont azt érzem, hogy nagyon fáradt vagyok az edzések után. Sokszor érzem, hogy romlik a teljesítményem, mert egyszerűen nem működik az izomzatom.


Összetett mozgás, és persze, sok olyan izmot használok közben, amit egyébként nem, tehát tudom, hogy kell hozzá türelem.


Most viszont eléggé rossz a helyzet:


- Ha az edzésen minden beleadok gyakorlok, akkor nagyon elfáradok. Délutánra már a takarítás se meg.


- Ha nem adok bele eleget, akkor viszont nem hiszem, hogy megfelelő ütemben fejlődnék.


Van esetleg valami tippetek, ami segíthet, hogy jobban bírjam az edzést?


BCAA tablettát szedtem egy darabig, illetve magnéziumot, úgy tudom, ez segíti a regenerációt.


Próbálkoztam a gyors és lassú szénhidrátok "ügyes" adagolásával is. Ezen igazából segített - de az eredmény az ett, hogy ha nagyon sok Sport Szeletet (gyors szénhdrát) eszem, egy darabig még pörgök. Így viszont híztam (centiben is), ezt pedig el kéne kerülni.


Nem fogyózom, viszont arra figyelni kell, hogy lehetőleg ne szedjek fel felesleges kilókat.


Van esetleg tippetek, amivel megoldható a helyzet? Volt már valakinek tapasztalata?


Természetesen nem orvosi tanácsot kérek, fogok keresni szakembert, ha lesz rá elhetőség - csak érdekelne, ki hogy áll ezzel...


Köszönöm szépen!


2020. máj. 4. 22:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!