Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mit sportoltok, amiben...

Ti mit sportoltok, amiben örömötök lelitek?

Figyelt kérdés

Szeretnék hobbi szinten rendszeresen mozogni, de még eddig nem találtam meg a nekem való sportot. Amiket eddig próbáltam:

- Kosárlabda (elég ügyetlen vagyok benne)

- Foci (nem szeretem alapból, sem nézni, sem csinálni)

- Testépítés (rengetegszer kezdtem bele, de beleuntam, mert nem láttam magamon a fejlődést 3-4 hónap tisztességes edzés után sem)

- Futás (túlságosan monoton, nagyon hamar megunom)

- Úszás (a városomban nagyon klóros a víz az uszodában és rettenetesen kiszárítja a bőrömet. Az uszoda is fél óra busz útra van)

- Kerékpározás (sosem szerettem, és már kerékpárom sincsen)


Elég negatív, önsajnáltatósra sikerült, de csak megakartam indokolni, hogy a felsoroltakat miért nem csinálom.



2020. máj. 9. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tánc, a legörömtelibb sport.

Amúgy én futni is szeretek. Ha zenét hallgatsz közben, akkor nem uncsi.

2020. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És futok is, crossfitre is járok (most épp nem, mert bezárt a terem), de a legjobb a kerékpározás :) könnyű erdei terepen, ösvényeken, mezőn, jó idő, jó levegő, komolyan, a legszebb dolog.
2020. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
100%_ban egyetértek az előttem szólóval! Napi 25-30 km-t letekerek, remekül érzem magam utána!
2020. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kerékpározni is szeretek, de judo edzésen érzem magam a legjobban,utána is felszabadult vagyok,belőlem kihozza a legjobbat egész héten,nem csak edzéseken.
2020. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem szereted a monotonitást, de szereted a zenét, a táncot ajánlom. Nagyon sok fajtát választhatsz, vannak egyéni, páros és csapattáncok is, klasszikus és modern műfajok, minden. Egy kezdő társastánc tanfolyamon pl rögtön föbb fajtát is megtanítanak általában, a west coast swing egy partis, kevésbé kötött műfaj, de páros, a hiphop lehet egyéni és csapatos is, egy hiphop edzés már sokszor elmenne kardiózásnak is. De ott a balett vagy az akrobatikus rock and roll, a magyar néptánc, a zumba, ami gyakorlatilag kicsit táncosabbra vett aerobik, a salsa, a szenvedélyes bachata stb stb.

Ha pedig a tánc nem a te világod, de nem akarsz monotonitást, fontos, hogy erősödj, akkor próbálj ki valamilyen küzdősportot, harcművészetet. Pl. ökölvívás, birkózás, karate, judo stb.

2020. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl. a spinning és a spinracing tetszett. Én hasonlóképpen nem szerettem sportolni sosem, mert vagy nem bírtam (pl. crossfit és társai) vagy halálra untam magam (pl. futás, úszás, súlyzós edzés) közben, vagy béna voltam hozzá és nincs is bennem semmilyen versenyszellem (pl. labdajátékok, csapatsportok) vagy utáltam és egyszerűen teljesen távol állt tőlem (pl. táncok, aerobik, zumba és ilyen zenés, ugrándozós, seggriszálós dolgok). Biciklizni szerettem, de kb. ugyanazt az útvonalat tekertem mindig (másfele nem nagyon lehetett) és nagyon hamar meguntam, mert eleve nem volt túl érdekes és nem magát a biciklizést szerettem. Aztán elmentem egy spinning órára (aztán később kipróbáltam a spinracinget) és ott tökre megtetszett, hogy van társaságom, jófej emberekkel voltam és jó volt a hangulat. Fogytam is vele, látszott is a testemen a változás. Úgyhogy jártam, igazából tök szívesen. Amióta vírus van és haza kellett költöznöm, sajnos nem tudtam menni, de majd szeptemberben újra :)
2020. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!