Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy lánynak utcai önvédelmre...

Egy lánynak utcai önvédelmre melyik a legjobb sport? A futáson kívül, ha már nem tudna elfutni.

Figyelt kérdés

2020. máj. 20. 08:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%

Én thai bokszolok, ha arról lenne szó, megtudnám védeni magam.

Nem tudom merre élsz, de csomó helyen vannak már kifejezetten önvédelmi oktatások is nők részére.

2020. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
55%
Off:ez engem is érdekel, rettenetesen félek egyedül az utcán:D
2020. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
34%
Első vagyok, azt még hozzátenném, hogy MMA jobb lehet kifejezetten ilyen célra, mert ott földharcot is tanulhatsz.
2020. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Box, thaibox. Földharci tudás nem kell utcára.
2020. máj. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
66%

4-es: önvédelmi órákon szinte csak azt tanítanak a nőknek. Nem feltétlen a földrevitelre kell gondolni (bár azt is tanítják)

Feszítések, leszorítások, hátsó fojtásból való szabadulás satöbbi.

Mert mondjuk, ha hátulról megtámadja valaki, sajnos sokra nem megy egy erős jobb horoggal.

(1. és 3. válaszoló voltam)

2020. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"önvédelmi órákon szinte csak azt tanítanak a nőknek."


Semmire is valóak. Ha hátulról elkapják, semmit nem tehet. Pont. Ott vége van. Önvédelemre nőnek jó a box, hogy fejlessze a mozgását, reflexét és tudja kezelni a stresszt, legyen állóképessége futni, de igazából ami neki kell az egy kutya és paprika spray.

2020. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Azért azt tegyük hozzá, hogy egy nőnek olyan szintre eljutni, hogy nagyobb eséllyel védje meg magát (úgy sem biztosan!), az több év rendszeres küzdősport, minimum heti 3 edzéssel.
2020. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat. Egyébként manapság nem csak a férfiaktól kell tartani, hogy megtámadnak, sok hír van arról, hogy lányok kötnek bele lányokba.
2020. máj. 20. 10:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Rengeteget lehet olvasni erről itt. Keress vissza.

Én ezt nem fogom leírni mert nem tudok róla úgy írni amilyen minőségben kéne. Korbács, Honvéd, Aikiboxer, Rozsda Sárkány, Sincere fist, Chrillex, és ne haragudjon akit kihagytam, még pár ember írt rengetegszer már erről, jó dolgokat.


Sok év edzés az hogy megtudd védeni magad, és lehet akkor sem fogod tudni, ha lelkileg leblokkolsz veszélyhelyzetben.

Olvass az említett személyek válaszaiból, és akkor kapsz egy alapvető képet az egészről.

2020. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
24%

Mindegy :) Bármelyik küzdősport jó arra, hogy tapasztalatot és kondit nyújtson egy átlagos nő ellen.


Egy férfival szemben meg sajnos majdhogynem mindegy, oda még a futás se elég, csak a fegyver.

2020. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!