Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy adott küzdősport elsajátít...

Egy adott küzdősport elsajátításában mennyire játszik szerepet a tehetség, vagy a testi adottságok?

Figyelt kérdés

Tömören, konkretizálva: kellő kitartással, akaraterővel és idő ráfordítással akárki elsajátíthat elviekben egy adott küzdősportot, vagy elengedhetetlen hozzá a tehetség, vagy jó fizikum?


(Igen, konkrétan a saját példám inspirálta a kérdést: több harcművészettel is volt már dolgom hosszabb-rövidebb ideig, és rá kellett jönnöm, hogy a többiek gyorsabban fejlődnek és éreznek rá technikákra mint én, hiába ugyanakkor kezdték. Kitartásom az van, emiatt nem hagytam abba semmit, de úgy érzem, tehetségem annál kevésbé akad :))


Ha akad itt olyan, aki olyan volt, mint én, és sok év és véres veríték ráfordításával mesteri szintet ért el valamiből, annak nagyon szívesen hallanám a véleményét :) Csak hogy tisztázzuk, nem sajnáltatni akarom magam, inspirációt keresek.


KÖszi!



2020. máj. 27. 23:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán sikerülhet. Sokkal ügyesebb voltam csapatsportokban és játékokban, de az motivált, hogy felismertem: a harcművészeteknek van értelme és élethosszig lehet gyakorolni. Nagyon sokat számít a tudatos gondolkodás, értelmezése tanultaknak és látottaknak, ne rutinszerűen csináld, plusza fizikum fejlesztésére szánj sok időt, mert sokat számít. Kellő időráfordítással, motiváltsággal és energiafeláldozással látni fogod magadon a fejlődést. Lezárásként pedig én is leírom, hogy a mai napig látom és érzem saját magamon a hibáimat, korlátaimat, mégis töretlenül haladok ezen az úton, mert hinnem kell magamban és a sport jótékony hatásaiban.
2020. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a kitartás többet ér, mint a tehetség. Ismerek olyan olimpiai bajnokot, aki pont ezzel lett első, hiába voltak körülötte tehetségesebbek ...van hogy elbízzák magukat és ezért sokkal kevesebbet tesznek bele. Míg aki kritikus önmagával az akkor is dolgozik, mikor mások buliznak, lazítanak..erre rengeteg példa van.

Például nézd meg Hosszú Katinkának ugyan megvolt a tehetsége, de mégsem azon múlt. Változtattak minden addigi kialakított edzés terven és olyat csináltak, amit addig senki. A kitartáson és egy jó edzőn múlik. A tehetség önmagában nem sokat ér.

2020. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!