Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy adott küzdősport elsajátít...

Egy adott küzdősport elsajátításában mennyire játszik szerepet a tehetség, vagy a testi adottságok?

Figyelt kérdés

Tömören, konkretizálva: kellő kitartással, akaraterővel és idő ráfordítással akárki elsajátíthat elviekben egy adott küzdősportot, vagy elengedhetetlen hozzá a tehetség, vagy jó fizikum?


(Igen, konkrétan a saját példám inspirálta a kérdést: több harcművészettel is volt már dolgom hosszabb-rövidebb ideig, és rá kellett jönnöm, hogy a többiek gyorsabban fejlődnek és éreznek rá technikákra mint én, hiába ugyanakkor kezdték. Kitartásom az van, emiatt nem hagytam abba semmit, de úgy érzem, tehetségem annál kevésbé akad :))


Ha akad itt olyan, aki olyan volt, mint én, és sok év és véres veríték ráfordításával mesteri szintet ért el valamiből, annak nagyon szívesen hallanám a véleményét :) Csak hogy tisztázzuk, nem sajnáltatni akarom magam, inspirációt keresek.


KÖszi!



2020. máj. 27. 23:02
A kérdező szavazást indított:
Kellő kitartással sikerülhet!
Kitartás és adottság kérdése, ennyiből nehéz megállapítani
Javarészt tehetségen múlik, ha ez nincs meg, inkább bérelj testőrt
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Menni fog kitartással. Van aki dagi és tegyük fel epment karatezni aztán 2 év után sikerült elsajátítani.
2020. máj. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kellő kitartással sikerülhet elsajátítani. Minden ember más és más, így a testi adottságok is eltérőek. Közre játszanak a testi adottságok, de simán tud menni úgy is, hogy nincs olyan testi adottságod, mint másnak.

Láttam videókat olyan srácról, aki egy lábbal kezdett el birkózni Amerikában és simán tud nyerni.

2020. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem tudom, konkrét esetről beszélsz-e, de nagyon profinak kell ahhoz lenni, hogy két év alatt elsajátítson valaki egy küzdősportot. Hogy érzékeltessem: én két év után vagyok ott, hogy "már tudom az alapokat", eddig az összes küzdősporttal így volt, amit volt szerencsém gyakorolni.


Tképp nincs hozzá rossz fizikumom, de úgy éreztem mindig is hogy, nagyon rossz például az egyensúlyérzékem és a reakcióidőm.

2020. máj. 28. 20:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. azt mondtam TEGYÜK FEL.még 5 év alatt sem lehet elsajátítani úgy a küzdősportokat h profin csinálja valaki
2020. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké, így világos :) Te űzöl valamit egyébként?
2020. máj. 28. 20:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem így kezdődött. A legrosszabb voltam a csapatban, tényleg 0 - ról indultam, 1 - 2 év alatt, nagyon kemény munkával felzárkóztam és azóta nem jelent gondot tartani a lépést a velem azonos szintűekkel. Mondjuk akkor még gyerek voltam, úgyhogy lehet, hogy ez változtat a körülményeken.
2020. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, lemaradt - 25/F.
2020. máj. 28. 23:35
 8/12 anonim ***** válasza:
#4 vagyok kick boxozom már 11 éve
2020. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
3: Idehaza nem tudsz elsajátítani bármit 2 év alatt, de külföldön simán működik. Igaz ehhez heti 5 edzés kell tolni. Idehaza ehhez viszont sokszor se hely, se ember nincs, aki meg tudja oldani. Sok keleti országban viszont simán meg tudják oldani, elég sok bentlakásos iskola is van ott náluk (nem csak helyieknek, sok külföldinek is van, viszont azoknál meg kell válogatni, hogy hova mész).
2020. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

amiket írtál az kevés ehhez.

kell hozzá 1 jó edző is,aki felismeri mi a hibád a tanulási folyamatban és felhívja rá a figyelmed és/vagy külön rámegy arra hogy a hibát az erősségeddé tegye.

de ez kb ugyanaz mint a szakmunka.

van egy adott dolog,nem megy,aztán addig ismétled amíg menni fog elölről hátulról oldalról,álmodból felverve is.

2020. júl. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!