Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kéne máshogy csináljak,...

Mit kéne máshogy csináljak, ha megálltam a fogyásban?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 165 centi. Nem vagyok kövér, de van rajtam felesleg, amit le szeretnék adni. Kalóriakalkulátorral kiszámoltam, hogy súlyfenntartáshoz 1500 kalóriát kell fogyasszak, ezért 1200-at fogyasztok, hogy fogyjak. Április vége óta járok futni, pár hete kezdtem el edzeni, emellett próbálok egészségesen táplálkozni. Az elején 64 kg voltam, most 61 kiló vagyok, de már 2 hete stagnál és nem fogytam semennyit azóta. Nagyjából 57 kg szeretnék lenni. Már nem tudom mit csinálhatnék máshogyan. Heti 5-6 napot futok vagy edzek, halat eszem, csirkemellét, sok zöldséget, fehérjét, mégsem történik semmi. Lehet kevesebbet kéne ennem? Csak nem szeretnék beleesni abba, hogy elkezdek koplalni, mert régebben megtörtént, és semmi jó nem lett belőle. Sokszor még így is éhes maradok, hogy 1200 kalóriát fogyasztok.

2020. jún. 5. 20:06
 1/2 A kérdező kommentje:
Ami még lehet fontos, hogy általában 4 km-t futok, utána szoktam nagyjából 20 percet erősíteni, leginkább hasra és karra. Ha meg nem futok, akkor 30-40 percet edzek.
2020. jún. 5. 20:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy pontosan számolod a bevitt kalóriáidat?

Nem annyira egyszerű és egyértelmű, pláne tapasztalat nélkül. Pláne, hogy a kalóriaszükségleted is csak egy nagyon nagyon becsült érték, pláne, ha csak valami akármilyen netes kalkulátorral számolod, ami csak tud egy életkort, egy testsúlyt, egy testmagasságot, meg egy nemet. Például én most megnéztem három kalkulátort, ami 150kcal szórással számolta a kalóriaszükségletedet, de a szintentartáshoz a legkisebb is 1960-at írt és a legengedékenyebb szerint már 1890-nel is észrevehetően fogynod kéne.


Ha megálltál a fogyásban, akkor egyértelmű, hogy nem negatív a kalóriamérleged, ha pedig éhes vagy, annak nem feltétlen van közvetlen köze ahhoz, hogy keveset eszel, inkább ahhoz, hogy kevesEBBet, mint amihez a szervezeted hozzászokott, és esetleg még máshogy is időzíted, mint azelőtt.

2020. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!