Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha a következő két napon...

Ha a következő két napon futok két-két kilométert, akkor a harmadik napon már menni fog időre?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok futós típus, de hamarosan le kell futnom 2 kilométert, méghozzá időre. Ha most két napig gyakorolok, az első napon lassabban, a második napon pedig gyorsabban, akkor menni fog? Vagy esetleg többet fussak gyakorlásképp? Vagy ne is fussak, mert izomlázam lenne csak a harmadik napra?

2020. jún. 19. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Első nap is le tudod futni időre. Bármikor lehet időre futni.
2020. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak 2 napod van rákészülni akkor sokat nem tehetsz. Fuss mindkét nap, de második nap csak úgy hogy ne erőltesd meg magad.
2020. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagy gyors futó, se kitartó. De egyébként nem emlékszem pontosan, mennyi idő alatt kell lefutni, de 10 perc alatt valamennyi. Szóval első, nem, nem tudom lefutni "bármikor" időre.
2020. jún. 19. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha harmadik nap jó időt akarsz futni, úgy hogy futásban edzetlen vagy, akkor szerintem ne azt csináld, hogy simán mindkét nap futsz 2-2 km-t, mert ennyi idő alatt azzal nem fogsz semmit fejlődni, mert kevés ez a két nap. Inkább első nap fuss váltott tempóban, pl. 400 méter bemelegítő kocogás után 200 méter gyors- 200 m kocogás 4-szer, majd újabb 400 méter levezetés. Ha másnapra izomlázad lesz tőle, akkor másnap ne fuss, aztán harmadnap futsz időre. Ha nincs izomlázad, akkor második nap úgy kocogj 2 km-t, hogy beleteszel 3-4 darab 50-60 méteres sprintet, kettő között legalább 200-300 métert kocogva.


Indoklásom az, hogy az első edzéssel fel tudod készíteni a légzésedet annyira, hogy kevésbé köpd ki a tüdődet 2000 m-en, csodákat ne várj tőle, de én mikor nagyon edzetlen voltam, és hónapik óta nem futottam, 1 vagy 2 nap háztömb körözés után simán 10%-al gyorsabban ment ugyanaz a táv.


A második napi "repülőkkel" pedig javul a futómozgásod, ami jelent még némi pluszt, de ennek csak akkor van értelme, ha nincs izomlázad. Ha van, akkor a 2. nap arra kell, hogy regenerálódj.

2020. jún. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még mindig 4-es vagyok:

Annyi még, hogy kezdőknek először mindig lassú kocogást ajánlanak, és arra lehet építeni később az intenzív, résztávos, intervallos edzéseket. Azért inkább utóbbit javaslom mégis neked, mert előbbihez sokkal több idő kell, hogy eredménye legyen. Utóbbi gyorsabb eredményt hoz, de egy hosszabb edzéstervet így kezdeni egyrészt sérülésveszélyes, másrészt egy bizonyos ismétlésszám után nem ad további fejlődést, ha nincs lassú alapozás. 2 nap alatt viszont csakis gyorsító edzésekkel lehet bármit is javítani.

2020. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

#3


5 perc/km az semmi, az kezdő tempó. Azt bármikor le tudja az ember futni kivéve ha el van húzva mint egy tenyészkoca.

2020. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3 amúgy meg értelmezni kéne a 1es válaszom. Mert nem értetted meg...
2020. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!