Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miert vagyok rosszul, ha...

Miert vagyok rosszul, ha sportolok?

Figyelt kérdés

Kiskorom ota folyamatosan rosszul vagyok, ha sportolok, kulonosen a cooper futasok, vagy futoversenyek a tuzo napon voltak azok, amiktol olyan rosszul lettem mindig, hogy (enyhe tulzassal) azt hittem, meghalok.

Biciklizni nagyon szeretek, de akkor is, ha hideg idoben biciklizek tuloltozve, vagy ha hidra felfele tekerek, szinte kivetel nelkul olyan rosszul szoktam lenni, es leesik a vernyomasom is, hogy ajulaskozeli allapotba kerulok, muszaj leszallnom es leguggolnom, mert mar sotetedik el a vilag es hihetetlen merteku rosszullet tor ram.

Ha sportolok, az azzel jaro szapora szivveres emelkedes pedig szinten nagymerteku rosszullettel tolt el, olyan erzesem van, mint amit egy drog tuladagolas kovetkezteben bekovetkezo szivrohamnal tudnek elkepzelni. A levego szapora kapkodasa pedig olyan klausztrofobias erzest hoz ram, hogy mentalisan is rosszul erzen magam.

Sosem voltam elhizva, rengeteget sportoltam gyerekkoromban is, mindig egeszsegesen eltem, viszont ez a rosszullet mindigis fennallt, emiatt igazabol utaltam sportokat, csak a szuleim miatt kellett jarnom.

Kesobb, a tinedzser eveim vegen pedig teljesen abba is hagytam a sportot, mert nem birtam elviselni a rosszulleteket, nem erte meg nekem ez. Mindannak ellenere, hogy az egeszseget nagyon fontosnak tartom, valahogy a sporttol soha nem egeszsegesnek ereztem magam, a fent leirtak miatt, illetve pl guggolasnal folyamatosan azt hallgatom, hogy kattog a terdem... Idosebb embertol (egyetemi oktatom) hallottam olyat is, hogy fiatal koraban es felnottkent sokat sportolt, ennek kovetkezteben koptak el a porcai es nem jok mar az izuletei sem... Es hogy nem kellett volna annyit sportolnia... Erre a konkluziora jutott.

Olyan erzesem van, mintha szamomra a sport nem lenne egeszseges, mert valahogy a testem sem kivanja...

Egyaltalan nem vagyok puhany amugy, fitt vagyok, mindigis vekony voltam, de megis izmos, sokan nemis hiszik el, hogy nem sportolok...

Mozgekony vagyok, alapvetoen gyors a jarastempom, amivel sokan nem birnak lepest tartani, viszont ha egy kicsit is futnom kene (gyorsabb tempoban), egybol rosszullennek.

Mi lehet az oka?

Lehet hulye kerdes, de elkepzelheto, hogy bizonyos emberek szamara a sport nem olyan egeszseges, mint masoknak?


2020. jún. 21. 04:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ami lemaradt: 24L

Kerem, csak segito jelleggel valaszoljatok, nem kotekedest varok.

2020. jún. 21. 04:56
 2/11 A kérdező kommentje:

Meg annyi, hogy masnal is jelentkezik hasonlo erzes?

Ha igen, akkor miert imadnak sokan sportolni?

2020. jún. 21. 04:56
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Hasznos lenne egy teljes kardiológiai kivizsgálás, én a helyedben elmondanám ugyanezt egy orvosnak is.
2020. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet psziches esetleg? Egy hosszabb futas utan mindenkinek felmegy a pulzusa, dobog a szive, esetleg szedul kicsit, de te ettol regen valamikor nagyon megijedtel es azota egyfele panikroham tor rad, amikor ezt erzed? Panikrohamoknal az ember kepes meg a legaprobb dologbol is elefantot csinalni es ugy erezheti, hogy mindjart elajul, meghal. Persze mindenekelott erdemes ezt kivizsgaltatni egy orvossal, de felhoztam a psziches oldalat is mint egy lehetseges ok, mivel nekem ezzel kellett megkuzdenem par eve.
2020. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a helyzetben érdemes lenne felkeresni egy sportorvost. Az egyik előttem hozzászólóval is egyetértek, egy teljes kardiológiai kivizsgálás sem árthat, lehet azzal kiderülne, hogy hol a probléma, de lehet, hogy először nem ilyen célzottan kéne elmenni orvoshoz, mert lehetnek ennek a dolognak más okai is, akkor pedig a sportorvos többet tud segíteni.

Illetve... Feltűnt, hogy többször is írod, hogy nagy meleg, illetve túlöltözés esetén gyakrabban jön elő a rosszulléted. Nem lehet, hogy ehhez is köze van a rosszullétnek, például nem bírod annyira a hőt, hővel járó terhelést?

2020. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ide orvos. Itt arról van szó, hogy a kérdező eszetlenül csinálja. Bocs, de ez van.



Cooper tűző napon? Emelkedőnek felfelé bringázás?


Ezekre készülni kell, felkészülni, edzeni sokat és akkor nem terhel meg.


Edzésterv? Pulzuszónák? Normális étkezés?


Na majd ha ezek rendben vannak és akkor is gond van akkor jöhet az orvos.

2020. jún. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
teljeskörűen ki kellene magad vizsgáltatni kardiológiailag (szóba jöhetne terheléses vizsgálat) és ha az rendben van akkor pedig phszihiátriailag
2020. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 jaj ne már. Vagy csak fokozatosan kéne, hogy terhelje magát nem egyből 100%-on...
2020. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A coopert a tesitanárok imádják délre időzíteni...

Gondolom a kérdező nem verseny bringás, és néha kellene emelkedőn is menjen...


Én is ájulás szélén jártam, ha túl meleg volt, plusz rossz a keringésem.

Épp nem hidegben nem okoz gondot a mozgás

2020. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy voltál-e orvosnál.


Ha voltál terheléses EKG-n, és mindent rendben találtak, akkor szerintem pszichés a probléma, és pszichológus segítségével (+fokozatosság), vagy akár óvatosan, lépésenként egyedül is megtudod oldani. De először mindenképp egy alapos kivizsgálás, az téged is megnyugtat, hogy nem lesz maradandó bajod, nyugodtan próbálkozhatsz.

2020. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!