Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy hétig...

Miért van az, hogy egy hétig nagyon rosszul kajáltam de mégis fogytam?

Figyelt kérdés
Edzőtáborban voltam napi 2 edzéssel, de már előtte is ennyit edzettem. Előtte jól kajáltam, de táborban (a szűkös lehetőségek miatt) olyanokat ettünk hogy, lángos, menzás spagetti, és csokik. De akkor hogy fogyhattam?

2019. aug. 18. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy MIT eszel, hanem hogy MENNYIT (és föleg kalóriában számolva!)
2019. aug. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
edzőtáborba jársz és az alapokkal sem vagy tisztában? az igen
2019. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 kifejtenéd?
2019. aug. 18. 09:51
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A sok edzés elég jól ellensúlyozza a rossz összetételű étrendet. Ha nem mozogsz, akkor eléggé be tudsz tenni az inzulinszintednek pár csokival, de napi két edzéssel annyira nem gáz. Nem azt mondom, hogy tökmindegy, vagy hogy ideális, csak hogy nem annyira gáz. Mivel se az összkcal nem volt annyi, hogy hízz, és a hormonháztartásod is egyenesben tartotta a sok sport, fogytál.


Az van kb., hogy a sok mozgással felhasználod a szervezetedben levő szénhidrátraktárakat, és így a sok szénhidrátnak, amit megettél, volt hova mennie. Ha nem mozogsz, akkor miután megetted a csokit vagy a spagettit és az felszívódott (tehát már cukorként kering a véredben), sokkal több inzulint kell termelnie a szervezetednek, hogy a sejtek hajlandóak legyenek felvenni a cukrot, hiszen már eleve teli vannak a raktárak. A túl sok inzulin csinálja a bajt (persze ha szükséges lenne és a szervezet nem termel, az még nagyobb baj; azt érdemes elkerülni, hogy olyan sok inzulinra legyen szükség, mert akkor nem is fog annyi termelődni).


Ez eléggé leegyszerűsítés, de szerintem nagyjából ez van mögötte.

2019. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha előtte jó ideig nem ettél ilyen ételeket, akkor az is lehet, hogy annyira elszokott tőlük az emésztésed, hogy most nem tudott mit kezdeni velük. Nálam pedig az a helyzet, hogy glutén- és tejérzékeny vagyok, ha megennék egy hétig minden nap egy egész pizzát (más kaják mellett), hiába lenne így jóval több a kalóriabevitelem a szokásosnál, nem híznék tőle egy dekát sem, mert átmenne rajtam. Lehet, hogy még fogynék is, mert miatta a többi ételt sem tudnám rendesen megemészteni.
2019. aug. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. A beleidben mintegy 2 kiló baktérium teszi a dolgát. Ez több baktériumtörzsből tevődik össze, és nem kell különösebb éleslátás ahhoz, hogy belásd, azok a bacik élnek meg benned, amiket etetsz. Ha hirtelen más étrendre térsz át, nincs, ami megeméssze neked, így javarészt hasznosítatlanul távozik belőled.
2019. aug. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Azért ez nem egészen így van. Éppen cukor meg a finomított szénhidrát az, amit mindenféle "bacisegítség" nélkül frankón meg tud emészteni az ember. Az élelmi rostokat viszont csak akkor, ha már kitenyésztődött a megfelelő baktériumflóra.


Ugyanakkor a bélben lakó baktériumok belebeszélnek a hormonháztartásodba is. Ha kitartóan eszel sok cukrot és finomított szénhidrátot rost nélkül, akkor ez a baktériumflóra összetételét megváltoztatja, és ettől tényleg hajlamosabb leszel a hízásra. De egy hét alatt még nem fogod látni az eredményt.


Ezen kívül a mozgás is sokat segít, mert ahhoz, hogy a hízás igazán beinduljon, magas inzulinszint kell, meg az, hogy a vércukrot ne nagyon akarják felvenni az izmok. De ha mozogsz, akkor nagyon is fel akarják majd venni, mert kaja kell nekik.

2019. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elsőnél a pont.

Többet mozogtál, így többet tudtál felhasználni.

Ha többet használsz fel, mint amennyit beviszel, akkor fogsz fogyni.

2019. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Felpörgette az anyagcseréd a kalóriadús étel

Rövid idö alatt tartó nass periódus ilyen eredmenyt hoz

2019. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Fordítsunk a mondataidon, kedves 7-es. Helyesen így hangzik: Éppen cukor meg a finomított szénhidrát az, amit mindenféle "bacisegítség" nélkül frankón meg tud emészteni az ember. Azért ez nem egészen így van.


Mert noha valóban "bacisegítség" nélkül történik az emésztés, de nem az ember emészti ezeket, hanem a gombák, amik a bacik mellett éldegélnek a beleidben. Bármilyen illúzióromboló, de tény, hogy a földkerekség legnagyszerűbb teremtménye ettől a 2 kilónyi mütyürtől függ. (Ezért IS olyan alba5zott dolog, hogy ma minden kis szar megfázásra antibiotikumot írnak fel.)

2019. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!