Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy tudom legkorá...

Szerintetek hogy tudom legkorábban nyár végére elérni az eredeti testalaktom?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy atletikus alkatom van, viszont a 183cm magasságomhoz 73 kg testtömeg és 9.6% BMI érték volt, akkor látványosabbak voltak a mell és hasizmaim, valamint a bicepcem és a vállam is normális nagyságú volt, ekkoriban többet edzettem, de soha nem használtam ilyen protein porokat és ehhez hasonló termékeket, az elkövetkezőkben se szeretném, mert ezek nélkül is el lehet èrni a kívánt testalkatot.


Ugye most volt 3 hónap karantén, ami miatt távoktatás volt, de nálunk a tesi abból állt, hogy teszteket kellett kitölteni + fogalmazást írni, május közepéig pedig edzésnaplót kellett vezetni, ami valljuk meg, csak a pulzusodat kellett minden nap leírni. Ez pedig sajnos nem segített, hiszen úgy voltam vele, hogy a kerti munkát is felhasználom edzésnek (fahordás, favágás, kert ásás) viszont az első héten kész voltam az összes ilyen melóval, utána már normál edzéseket kellett végeznem, ami valljuk meg, nehéz volt, mert jobban szeretem, ha jelen van egy ember aki feladatokat ad nekem, így nem vesztem el egyből a motivációmat olyan könnyen, ebből adódott, hogy az év végére fáradtam lettem, közben éreztem, hogy fogyok, mivel elèggé alacsony a bmi értékem, emiatt az izomzatom csökkent, amire nem vagyok túlzottan büszke.


És itt jön a gond, hiszen egy kis méretű sörhasam is lett, de nem tudom eltűntetni, ami gáz lenne, hiszen szalagavatóra normálisan szeretnék kinézni, addigra a sörhas helyére ismét erős hasizomzat, a vállszélességem újra a régi lesz, valamint a mellkasom és a bicepcem is visszaállna a sportos verzióba, pluszba a lábizomzatomat is megerősíteném, ehhez 3 hónap kevés lesz, de muszáj lesz a saját érdekemben minél előbb nekiállnom, hogy tökéletesen jelenjek meg a suliban.


Eddig is kerékpároztam, olyan minimum 1 órát heti háromszor, a környékemen, ezt szeretném fokozatosan növelni, mind a távot, mind az időt. Másik opció, hogy újra elkezdek úszni, de azt szeptembertől tudom elkezdeni, hiszen most nyári táborok miatt nem lesz rá lehetőségem, a közelemben nincs természetes fürdőhely, ugyanis a közelben van egy mesterséges tó, ahol a fürdőzés tilos, a Dunának itt van egy nagyon veszélyes szakasza, tehát az úszás még várat magàra, de a kerékpározással már el tudok indulni a jó irányba plusz ugye a fekvőtámasz és az erősítés is ott van lehetőségként.


Szerintetek még mit érdemes tennem, hogy újra tökéletes alkatom legyen? Igaz, eddig csak nekem tűnt fel, de nem tartom vészesnek.


Köszönöm előre is a válaszokat!

18F



2020. jún. 27. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

"eddig csak nekem tűnt fel, de nem tartom vészesnek"

Akkor mi a kérdés?


"Szerintetek még mit érdemes tennem, hogy újra tökéletes alkatom legyen?"

1. Felejtsd el a tökéletességre való törekvést, mert egészségtelen.

2. Ahelyett, hogy ilyen hosszú posztokat írsz, inkább menj el tekerni.

2020. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Ha erősebb izomzatot szeretnél akkor erre a leghatékonyabb és leggyorsabb önfejlesztési módszer még mindig a konditerem.Nem vagyok személyi edző, de ha a sörhastól szabadulni akarsz, akkor amit mindenképp meg kell tenned, hogy maximálisan kidobod az étrendedből a cukros ételeket, italokat, a sima fehér lisztet/tésztát pedig teljes kiőrlésűre vagy durumra cseréled például... van egy csomó más opció a lényeg hogy a gyors felszívódású egyszerű szénhidrátok helyett lassú felszívódású összetett szénhidrátokat fogyassz el.Fontos, hogy a gyümölcsöket se toldd túl mert azokban is sok a természetes gyümölcscukor, helyette egyél inkább például salátát valami energia-és zsírszegény salátaöntettel, ha magában túl száraz csirke mellé például. A fogyás elősegítéshez napi szinten innod kell 4-5 liter vizet, ilyenkor nyáron főleg. Javaslom még a napi 5x-i étkezést kisebb adagokban, ez segíti a fogyást mert egyenletesen tartja a vércukor szinted (persze ha az előző feltételek is teljesülnek).A makrotápanyagokat nagyjából így kell belőni, de nyugodtan olvass még utána hogy pontosabb képet kapj: Napi szinten fehérjebevitel: A testsúlykilogramod 2,5-szerese, szénhidrát: a testsúlykilogramod 2-szerese, zsír pedig kb a testsúlykilogramod fele grammokban értve persze. Nem ismerve a jelenlegi súlyod a kezdő napi kalóriabevitelnek valahol 2000-2500 kcal között kellene lennie. A jó fejlődés érdekében, és hogy ne merüljön ki a szervezeted ásványi anyag raktára fogyassz még vitaminokat, én magnézium és kalcium pezsgőtablettákat tolok még mellé. Fontos a jó pihenés, próbálj időben lefeküdni aludni és eleget aludni és teljes mértékben mellőzd az alkoholtartalmú italokat is, rengeteg bennük a felesleges ún. üres kalória, ami jócskán hátráltat a fogyásban. Kiemelted hogy nem fogyasztasz táplálékkiegészítőket, azonban közvetlenül egy jó súlyzós edzés után szinte elengedhetetlen egy jó fehérjeturmix, ettől gyorsabb felszívódású fehérje nem igen létezik, nagyon gyorsan a véráramba kerül és onnan az izmokba. A húsokat, tojást stb. a szervezetednek először meg kell emésztenie addig nem juthat az izmokba az ezekben rejlő fehérje, a fehérjepor viszont egy úgymond előre emésztett állapotban jut a szervezetedbe amikor megiszod.Ha mindent jól csinálsz, akkor irányadónak heti szinten körülbelül 0,5-1 kg fogyás mondható normálisnak. Ha ettől többet fogysz túl keveset eszel (túl kevés a kalória és/vagy a szénhidrát), ha kevesebbet fogysz túl sokat eszel (túl sok a kalória és/vagy a szénhidrátbevitel). Ami még eszembe jutott, hogy az izmaid érdekében esténként kb 9 óra körül fogyassz el 250 g sovány túrót kb 150 g natúr joghurttal, ebben hosszú felszívódású kazein nevű fehérje van, ami reggelig táplálja az izmaidat a katabolizmus minimalizálása érdekében.Ne feledd a diéta és az edzés fontossági arányát ami kb 70% és 30% a jó alak eléréséhez.Innentől neked kell tudnod, hogy kb hogy szeretnél kinézni és mennyi kg-t szeretnél leadni, a lényeg hogy ne tűzz ki magad elé az elején elérhetetlennek tűnő célt, sokan ebbe buknak bele hogy elmegy a kedvük mert a cél amit kitűztek "úgy sem sikerül". Inkább kis lépésekben haladj előre, de akkor biztosan célt érsz. Ja és lőjj magadról még egy before képet így az elején, ez is motiválólag hat ahogy hétről-hétre figyeled a változást. Sok sikert!
2020. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!