Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan érhetnék el lazább...

Hogyan érhetnék el lazább izomzatot?

Figyelt kérdés
Kb. 5-6 éve végzek ülőmunkát. Szeretnék javítani az általános fizikai állapotomon. Alkatilag is nehéz helyzetben vagyok, eléggé merevek az izmaim alapjáraton. Néhány évig rendszeresen sportoltam, de a nyújtásra nem fektettem kellő hangsúlyt, ez még rátett egy lapáttal. Hogyan tudnék ezen változtatni? Rengeteg videó fellelhető az interneten, de mégis mennyit lenne érdemes nyújtanom, milyen gyakran, és milyen intenzitással? Azt mondják, ha fáj nem jó, de akkor mégis meddig érdemes elmenni a gyakorlatokkal, hogy azért legyen valami eredményük? Köszönöm a válaszokat!

2020. júl. 5. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes 2 naponta 20 percet rászánni.

Csináld mindig ugyanabban az időpontban, akkor hamar beépül a napi rutinodba.

Legyen benne dinamikus és statikus nyújtás is.

Fokozatosan csináld, a fájdalomküszöböt ne lépd nagyon át.

2020. júl. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. júl. 5. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Tökkezdőnek ez jó szerintem indulásnak:


[link]


Ha az ülőmunka ártalmait akarod enyhíteni.

2020. júl. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és az ilyen gyógytorna jellegű gyakorlatoknál mikor az egyik oldalt erősíted, a másik oldal nyúlik. Itt most pont azok az izmok, amik az ülőmunka miatt szeretnek megrövidülni.
2020. júl. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. júl. 6. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!