Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha egy-egy...

Mit csináljak, ha egy-egy futás után a sípcsont mögötti rész begyullad, és az utána lévő napokon sétálni is fáj?

Figyelt kérdés
Szoktam járni futni, de egyre kevesebbet tudok ettől a fájdalomtól. Ha megerőltetem a lábam, a sípcsontom mögötti rész begyullad. Utána pár napig pihentetnem kell hogy elmúljon. Valakinek volt hasolnó? Tudna segíteni mi tévő legyek?

2020. júl. 16. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Volt ilyenem, csonthártya gyulladásnak hívják. Ha nem pihenteted, hónapokig is elhúzódhat. A kíváltó ok sokféle lehet. Túl kemény talaj, rossz cipő, rossz technika, vagy csak simán túl sokat tudsz kevés pihenővel. Sztem pár hetet hagyj most ki a saját érdekedben.
2020. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt futástól csonthártya-gyulladásom. Járni is alig tudtam, a lábfej fel-le mozgatására fokozódott (szinte elviselhetetlenségig).


Az ok sosem derült ki, de még akár fél év után is vissza tudott térni, ha nem pihentettem eleget.


Én mondjuk most már nem cicóznék, simán bevennék vmi gyulladáscsökkentőt, azzal pár nap alatt elmúlik. Anélkül hetek (hónapok)

2020. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 16. 20:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha közvetlenül futás után hideg vizet engedsz a lábaidra, vagy jéghideg vízbe ülsz a kádba kb. 10 percre, akkor az jó lehet rá.
2020. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!