Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam önvédelemre?

Melyiket válasszam önvédelemre?

Figyelt kérdés
tudom hogy már sokszor fel lett téve hasonló kérdés de én akkor is kiírom. jövőre egy olyan városba fogok költözni aminek nincs túl jó híre. elég sok ott a balhé mert sok a társadalomba nem nagyon illő ember. és akkor szépen fejeztem ki magam. szeretném megvédeni magam tőlük ha úgy van. gondolkoztam valamilyen önvédelmi rendszeren (krav maga és wing chun) vagy küzdősporton (dzsúdó és boksz). nem vagyok nagy sportember és nem is vagyok biztos ezeknek a hatékonyságában úgyhogy taktikai eszközökre is gondoltam (gázspray). ezek közül melyiket válasszam? melyik a leghatékonyabb és melyiknek van a legtöbb értelme? sport vagy eszköz?

2020. júl. 26. 15:27
 1/7 MadSeal ***** válasza:
81%
Az eszközöknek. De mindig elérhető helyen legyenek. Illetve még valamilyen általános önvédelmi kurzus jó lehet, ahol megtanítanak az alapabb szabályokra, mire ügyelj, távolságtartás, helyezkedés, pszichológia alapok stb.
2020. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Már rengetegen leírták előttem, hogy Magyarország nem Dél-Amerika. Itt nem fog az ember napi szinten utcai lövöldözésekbe, bandaháborúkba, robbantgatásokba, nyilvános kivégzésekbe botlani, úgyhogy bárhova is költözöl, annyira ne dramatizáld túl. Tudom, hogy vannak itthon nagyon rázós környékek, de jó eséllyel akkor sem kell féltened az életedet, ha ilyen helyre tévednél.

Olvasgasd rozsda, chrillex, thunder fairy, aikiboxer kommentjeit. Ők már tényleg mindent leírtak ebben a témakörben, de megpróbálom nagyon röviden összefoglalni. A krav magát, meg a wing tsunt felejtsd el teljesen, mert ezek átverések. Nem önvédelmi rendszerek, csak kamuk. Hiába etetnek azzal, hogy megtanít önvédelemre, mert nem tanít. Sokan bedőlnek nekik sajnos, aztán később pórul járnak. Semmi igazi önvédelmi tulajdonsága nincs se a krav magának se a wing tsunnak. Ezen az oldalon már senki nem veszi komolyan ezeket a kamukat. Bárcsak a való világban is így lenne.

A dzsúdó meg a boksz jó küzdősportok, mert tényleg sportembert csinálnak belőled, megkeményítenek, növelik az önbizalmadat, levezetik a stresszt és hozzájárulnak az egészséges életmód fenntartásához, mivel igazi sportértékük van. Viszont három rugóskéses támadó ellen ezek sem jelentenek sajnos semmi előnyt, úgyhogy önvédelemre nem jók. De önvédelemre igazából semmi sem jó. Írtad a taktikai eszközöket. Azok közül válassz egyet, tanuld meg használni, aztán ha ne adja isten megtámadnak, akkor vesd be a támadód ellen és kezdj el sprintelni az ellenkező irányba, amíg a lábad bírja. Ez a legjobb önvédelmi tanácsom számodra.

Egyébként mondok még valamit. Amikor még középiskolás koromban kis, sovány, 65 kilós, copfos, önbizalomhiányos páwa gyerek voltam, akkor számtalanszor betaláltak engem. Beugattak a buszon, utánam szóltak az utcán, levállaltak a kocsmában, méregettek a kisboltban, bámultak, és hasonlók. Szerencsére sosem raboltak ki, vagy sosem vertek meg, de ezek a bekóstolások rendszeresek voltak. Hogy miért? Hát minden ok nélkül. Egyszerűen csak azért, mert már akkor is sok olyan gyökér, „társadalomba nem illő” féreg volt a világon, aki azt élvezte, hogy kiszúrta a nála gyengébbeket és becsicskította őket, mert ennyi öröme volt az életben. Ennyihez értett és kész. Most még több ilyen patkány van sajnos. Aztán érettségi után vettem egy kondibérletet. Most 25 éves vagyok, 91 kiló (tömegnövelő diéta után), kopasz, szakállas, fültágítós, tetovált. Érdekes, amióta így néznek ki, azóta egyszer sem szóltak be nekem, egyszer sem másztak bele az intim szférámba, egyszer sem kezdtek el az arcomba bámulni. Hogy miért? Nem azért, mert én vagyok a világ legkigyúrtabb testépítője, hiszen nem én vagyok az. Szimplán csak azért, mert ha meglátsz engem a vonaton, a szórakozóhelyen, a parkolóban, akárhol, akkor nem fogok barátságos alkatnak tűnni, aki könnyű falat. Egyszerűen csak nem nézek ki úgy, mint akivel érdemes lenne kötözködni. Nem vagyok könnyű préda. Nektek is ezt tanácsolom, hogy ne nézzetek ki könnyű prédának. Ennyi. Nyilván el tudok képzelni olyan részeg, bedrogozott állatot, vagy olyan javítóintézetből szabadult, hét fős bandát, akiket nem érdekel mekkora karod van, ők akkor is neked fognak menni, de sajnos ez mindig benne van a pakliban.

Úgyhogy fiúk, vágassatok normális hajat és ne öltözködjetek úgy, mint egy divatmániás kislány. Ne legyen rikító, kihívó, feltűnősködő a megjelenésetek. Azok a srácok, akik nem tudnak az apucitól kapott 200 ezer forintos okosóra, a legújabb csúcskategóriás Samsung mobil, meg a 90 ezer forintos Puma cipő nélkül kilépni a házból, azok ne csodálkozzanak, ha a kis vézna testüket körbeállja négy lepukkant, csóró, agresszív, bunyós, herbálos utcagyerek a villamoson. Úgyhogy felejtsétek el ezt a hype beast hülyeséget és öltözködjetek normálisan.

Ne dohányozzatok, ne igyatok, hanem szépen kezdjetek el sportolni. Vagy járjatok le konditerembe, vagy otthon alakítsatok ki magatoknak egy edző helyet, vagy válasszatok egy olyan sportágat, ahol fejlődik az izomzatotok, a kardiótok és az önbizalmatok. Ússzatok, fussatok, kézilabdázzatok, birkózzatok, bármit, csak sportoljatok. Ne krav magázzatok, meg wing tsunozzatok, mert ezek nullák. Igazi sportot válasszatok. Ja és kajáljatok normálisan, egészségtudatosan. Épp testben épp lélek. Higgyétek el, hogy egy széles hátú, széles vállú úszóval nem akarnak annyian verekedni, mint egy nyüzüge, vagy egy kövér kiscsávóval. Ennyit az önvédelemről. Le lehet pontozni, de ez az igazság. Ez a véleményem.

2020. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól szólt az utolsó. Menj el boxolni és birkózni. Mellette kondizhatsz is. Kemény leszel.
2020. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha önvédelmi cuccot akarsz(hogy legalább a rendőrnek ki tudd magyarázni):

-7cm-res bicska

-láncra kötött lakatt

-dezodor vagy valami spray(ajánlott öngyújtott venni hozzá)

-fém toll

-gázpisztoly (engedélyel viselheted a köterületen)

-kő

2020. júl. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Box plusz eszközök.
2020. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Acélbetétes + motoros kesztyű (kemény anyagból vannak a bütykök rajta)
2020. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Már ott bukó az egész, hogy már most totál összefostad magadat. Milyen városba költözöl, aminek nincs túl jó híre? Születésemtől fogva Borsodban élek, Ózdtól 25kmre lakok, éltem már Sajóbábonyba is. Utóbbinak sincs semmi jó híre, nem egyszer verték már meg ott a háziorvost is a cigók is, stb, mégse volt semmi balhém ott. Pedig sokszor már vaksötétbe jártam haza olyan utcába ahol nem egy cigány lakott, nem egy cigány ház előtt mentem el.

Második válaszoló jól összefoglalta, az önvédelem ott kezdődik, hogy ne legyél préda. Ne befosva menjél, ne lássák rajtad, hogy máris gatyát kell cserélned, már ez is sokat jelent.

A felsoroltak közül meg csak a boksz tud szóba jönni. Első kettő az hígfos, semmit nem ér.

Judonál meg, ha elmúltál 12 nem nagyon szoktak vállalni. De leírod hova költözöl utána tudunk nézni milyen lehetőségek vannak ott.

2020. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!