Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy hónap alatt nagyon leépüln...

Egy hónap alatt nagyon leépülnek az izmok?

Figyelt kérdés
Műtétem lesz, és minimum egy hónapig nem edzhetek (edzőtermi edzésre gondolok :D) ez alatt az idő alatt nagyon lelapul az izomzat? És ha igen, akkor körülbelül mennyi idő amíg újra formás fenekem lesz stb?
2020. júl. 27. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egészen.
2020. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A műtét utáni szakasz nem jelent teljes mozdulatlanságot, jó esetben már a műtét másnapján megjelenik a gyógytornász és átmozgat.

Egyébként amely részedet mozgathatod, azt mozgasd is. Kell a jó vérkeringés a trombózis elkerülésére.

Egyébként igen, egy hónap mozdulatlansággal nagyon leépülnek az izmok, lényegében felkelni sem tud a beteg. Ld. most a koronás betegeket, akik hosszabban ápolásra, lélegeztetésre szorultak, nagyon legyengültek.

2020. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Dehogy is. Elkezd, de ha mondjuk minimum 1 eve edzel, akkor egy fel eves kihagyast 1-2 honap visszahozni. Es csak azert ketto mert az 1ső honapban melegitesz meg visszatersz es csak a 3-4 edik heten tudod a regi sulyokkal kezdeni nyomni. Innentől 1 honap lazan visszahozni kb fel evet. Vitatott, de ez az izommemorianak is koszonheto. Könnyebb visszaepiteni azt amit 1x mar felepitettel.

6 eves tapasztalat, volt sajnos nekem is mutet, stb kihagyasom, volt hogy tobb honap, 5 honap v fel ev talan 2x is, es sima volt.


23/F

2020. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem mindegy az izom minősége sem. Egy konditermi "felfújt" izom könnyebben leépül, mint egy olyan, amit építkezésen szedtek össze.
2020. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4

Így van!

2020. júl. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3 köszönöm a válaszodat (a többieknek is) nagyon megnyugtattál :D és kb 1,5-2 éve edzek, szóval remélem minden okés lesz :) az első hónapban nem akarok edzeni, max lábra (egyébként a mellkasomat műtik, a szegycsontomnál) tehát a felső testemet nem szabad terhelnem, de az alsóra remélem, hogy 1 hónap után már kezdhetek edzeni :)


4 nem használok olyan "szereket" se fehérje port nem eszek/iszok szóval, amim van, az csak is az "én" izmom :D tehát bizakodok, hogy az én izmaim minőségiek

2020. júl. 27. 23:10
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezesetben viszont, amíg nem tudsz edzeni, érdemes lenne fehérjeport inni. Meg összeállíttatni egy normális étrendet, egyszer megfizeted 1hónapra a 20ezer Ft-ot (ha megteheted), nem lesz baj szerintem, ha 2hónapig azt nyomod. Ezügyben ha érdekel, tudok ajánlani egy embert, írj privátban.

#4 voltam.

2020. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Milyen műtéted lesz? Szív?
2020. júl. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amennyi idő alatt felépült, annyi idő alatt épül le. Viszont ha újrakezded, hamarabb jön vissza.
2020. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#4-#5

Akkor ha a konditermi felfujt valoban felfujt, koxos igazatok lehet, egyebkent nem es csak sztereotipizaltok. Marmint az teny, hogy egy komuves vagy sajat testsulyos edzesu ember szalkasabb, esetleg emberesebb, pl kemenyebb a kezfogasa es latszik rajta a szakmunkas ero, de ha kondiban natural epitesz fel izomzatot, az epp annyira termeszetes es ha rendszeresen jarsz, akkor ugyan annyira szükségszerunek erzi a tested felepiteni az erositest, mint egy szakmunkasnak, mert mind a ket felnek a mindennapjai, az elete resze az "erőlködés" es ezert az idegrendszered azt erzi, hogy kell a novekedes.

2020. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!