Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a sportra?

Hogyan vegyem rá magam a sportra?

Figyelt kérdés
Elmúlt 5 évben nem sportoltam semmit! Annyi, hogy gyalog közlekedek, sétálni szoktam max. Régen táncoltam, lovagoltam, futottam, atletizáltam. Azóta hogy ezeket abbahagytam egy lusta dög lettem, heti 2-3szor biztos hogy eszek pizzát, plusz gyorskaját. Kaja szinten nagyon válogatós vagyok, nem igazán szeretem sem a gyümölcsöt sem a zöldséget. A kenyeret, szénhidrátokat viszont nagyon. Szerencsére a genetikám jó és így is olyan 53 kiló lehetek max, viszont a bőrömön látni hogy már nem feszes, lapos lett a fenekem és lett hasam. Nem érzem jól magam így. Próbáltam edzeni otthon de ilyen 3 perc után fáj mindenem és rámtör a hányinger így abbahagyom inkább, vagy ha ki is birom hogy egyik nap 20 percet edzek, az biztos hogy másnap már elfelejtem hogy meg kéne mozdulnom... hogyan legyek motivált? Sajnos az nem elég motiváció hogy nem érzem már jól magam így meg nem tetszek magamnak. Régen szerettem sportolni, de már nem ad örömöt csak egy nagy szenvedes. Vag meddig kellene ténylegesen rendszeresen edzenem hogy ne kegyen ennyire szörnyű fájdalmas és ne törjön rám a hányinger? Amúgy szerintem 2-3 hónap rendszeres edzéssel már biztos elérnék valami változást. Konditeremre nincs jelenleg pénzem, meg a gépekhez se értek. Ti hogy edzetek otthon?

2020. júl. 28. 17:56
 1/2 A kérdező kommentje:
És milyen ételeket fogyasszak? Húst nem eszek plusz ugye zöldséget, gyümölcsöt se nagyon. De ha muszáj akkor ráveszem majd magam csak milyen formában készítsem el az ételeket? Miket ajánlotok?
2020. júl. 28. 18:01
 2/2 anonim ***** válasza:

Ok. A youtubeon egymilliárd edzés van fent, kedvedre válogathatsz. Mondjuk én biztos azt a sportot választanám, amiben örömömet lelem, mert az nem kínlódással, hanem jóérzéssel tölt el.

Írtad, hogy táncoltál, akkor rakj be valami jó zenét és táncolj...lényeg, hogy lassan haladj, hogy másnap is legyen kedved hozzá. Ha napi 20-30 percet táncolsz akkor már lesz annyi állóképességed, hogy kiegészítheted guggolással, kitöréssel, hasizom gyakorlatokkal, fekvőtámasszal. Egyenlőre ennyi.

Kaja, ha nem eszel húst, akkor egyél gombát, spenótot, csicseriborsót, tojást, túrót, babot, lencsét ...magas fehérje tartalmú növényeket.

2020. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!