Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Katona szeretnék lenni,milyen...

Katona szeretnék lenni,milyen gyakorlatokat csináljak?

Figyelt kérdés
Szeretnék katona lenni egyelőre van időm még 3 év körül a felkészülésre,viszont nem tudom hogy milyen gyakorlatokat kéne csinálnom, jelenleg csak fekvőtámasz ,felülés, guggolás-okat csinálgatok viszont nem tudom ez hosszútávon tényleg felkészítene-e.Hallottam a fegyencedzés c. könyvről de nem tudom hogy ha asszerint csinálnám a feladatokat akkor az megfelelő lenne e a felkészülésre?Valakinek valamilyen tipp?

2020. júl. 30. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fekvőtámasz, húzódzkodás, felülés, futás

[link]

Érdemes már pár hónappal a jelentkezés előtt elkezdeni edzeni, hogy mire odaérsz addigra a fizikális felmérőn megfelelj

Egyébként miért nem mész katonai középiskolába ha ilyen sok időd van még hátra?

Ha oda elmész és azt elvégzed akkor biztos felvesznek katonának a továbbiakban, de ha mint civilként szerződésesnek akarsz jelentkezni akkor nem biztos, hogy fel fognak venni

A B tipusú jogosítványt tedd le mindenképp mert az előny a felvételinél ha van


Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium Debrecen, Füredi út 69, 4027 Tel: (06 52) 537 215

2020. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszi szépen a válaszod!Jelenleg középiskolába járok elsős vagyok alriszti/tisztire szeretnék idővel jelenkezni jelenleg nem túl fényes a fizikai állapotom ezért már most szerentém erősíteni magam!🙂
2020. júl. 30. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanulj meg úszni és menj rá valami küzdősportra is!


És a nyelv, arab, orosz, kínai, angol.

2020. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Systemara járok,illetve az úszás tervben van mindenféle képpen!Ami a nyelvet illeti az angol elgég jól megy és a német sem megy olyan rosszul.
2020. júl. 30. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját súlyos gyakorlatok menjenek amennyire csak mehetnek (fekvő, krall, hasprés, húzódzkodás, burpee stb.) és a futás!!. Weightlifting, felhúzás. Inkább crossfitt szerű edzés, mint sima konditerem.

Nem tudom milyen katona szeretnél lenni ez nem derült ki, de ha ez a klasszikus lövész vagy különleges műveleti vonal érdekel, akkor a mélyhátizmot erősítő gyakorlatokra különösen figyelj oda, jól jön majd ha nagyobb súlyt kell cipelni 😉 Sok sikert!

2020. aug. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Különleges műveletisek nagyon érdekelnek nagy álmom, de tenni kell érte rengeteget ,köszi a válaszod!
2020. aug. 3. 08:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok mindent leírtak. A lényeg: felülés, fekvőtámasz 2 perc alatt, 3200m futás. Főként ezekre gyúrj! A kalkulátorral (amit fent belinkeltek), tudod nézni, hogy megfelelsz-e. 3 év sok idő, bőven van időd úgy felkészülni, hogy ne legyen kicentizve.

Jogsi előny. Angol nyelvvizsgára jár pótlék.

2020. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!