Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Legegyszerűbb hasizom erősítő...

Legegyszerűbb hasizom erősítő gyakorlatok kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves lány vagyok, 80 kg. Életemben nem sportoltam semmit. 5 hete kezdtem el diétázni + 2 naponta elliptikus trénerezni, eddig 2 kilót fogytam.

Szeretnék csinálni hasizom gyakorlatokat is, mert semmi izom nincs rajta, nagyon hájas.

Tegnap "kezdtem el". De konkrétan nem bírtam megcsinálni egy felülést sem. Végül csináltam 3-szor 6 lábemelést (nem röhög, csak ennyit bírtam). Erre gondolok:

[link]

És 2-szer 5 másodperc plankelést. De azt hittem meghalok.

Szóval az érdekelne, hogy ez használ-e valamit, ha csak ennyit bírok megcsinálni, illetve van-e valami nagyon egyszerű gyakorlat, amit meg bírok csinálni, és tényleg ér is valamit.

Köszönöm előre is.


2020. júl. 22. 09:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyit meg hozzátennék, hogy ezt a tegnapi minimális edzést is érzem ma, izomlázam van.
2020. júl. 22. 09:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom.figyelmedbe a darebee oldalát, ingyenesen letölthető gyakorlatok vannak rajta, pdf formátumban
2020. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MadSeal ***** válasza:

Googlebe beírod beginner abs vagy sofa abs, vannak képek is, hogy mit kell csinálni.

Az meg mindegy, mennyi megy, ha úgy érzed meg lett rendesen dolgoztatva a hasizmod, az már tökéletes.

2020. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Isti1976 válasza:

Haskerék:


[link]


először kicsit tudod kigurítani, légy türelmes, 3 hét után már az orrod éri a földet és onnan vissza fogsz tudni emelkedni.


Annyira megerősít, hogy 3 hét után más gyakorlatokat is elkezdhetsz.


Felüléskor nem kell teljesen felülnöd, csak a hasizmot megfeszítve kicsit felemelkedni és kitartani, úgy erősít.


Felülés mellett a forgózsámoly/szék (nem biztos ez a neve) legalább olyan fontos, először súly nélkül. Ez egy edzőtermi gép, beleülsz és oldalra tudsz forogni


Fogyni lassan lehet, mert kb 9000Kcal egy kiló zsír, kb 2kg/hó elérhető és közben hullámzik, amikor vizet vesztessz, majd visszatöltöd. Fogyós edzéskor az össz megmozgatott súly összege számít; 100 x 5kg felmelése vagy 50 x 10kg kb ugyan az, lányoknak inkább a sok széria, kis súly. Hasra nem a hasizom gyakorlattól fogysz, hanem a heti 3, másfél órás edzéstől, aminek része a hasizom gyakorlat is.


Ha beindult a fogyásod, az jó, sok sikert ! Ha megáll, akkor lehet csak vizet vesztettél 2kg-ot, ekkor a megemelt/lesportolt összsúlyt kell növelned, ahogy írtam. Ha el tudsz érni 300Kcal energia veszteséget / nap, az 1kg zsír / hónap.

2020. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!