Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi fontos a western lovaglásban?

Mi fontos a western lovaglásban?

Figyelt kérdés

csak szeretnék tanulni.

dolgok neve,hozzá link.



2020. aug. 20. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
A nyereg biztosan.
2020. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lo is....
2020. aug. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Az, hogy a mai viszonyok között nincs felmentés az alól a kötelezettség alól, hogy ülje ki az ügetést.

100 éve Amerikában a ló közlekedési eszköz volt, mindenki számára, így, ha bárki el akart jutni valahová, akkor felült, attól függetlenül, hogy tudott-e lovagolni (a szó nemes értelmében), vagy nem. Ma viszont a civilizált világban a ló sporttárs, akinek nem kéne a hátát ütögetni. Más országokat nem ismerek, de itthon megvan az a tendencia, hogy azért westernezek, mert a vágtát csak jobban tolerálom, meg van ez a totyogós ügetés, minél kisebb a tempó, annál elviselhetőbb az alulról kalapálás. Egy mostanábani westernes kérdésnél is van, aki magasztalja, hogy az milyen kényelmes. Ja. Annak, aki nem tudja kiülni az ügetést. Meg kell tanulni lovagolni, ez ilyen egyszerű. A nyoszogós ügetéssel ugyanis az a baj, hogy a mozgás természetellenes, az meg igénybeveszi a lovat, mint élőlényt, az izmokat, ízületeket, fáradtságérzést okoz, stb. Ez egy másik alap dolog lenne, a ló mozgását ismerni legalább a kiscserkész nívóján. Egy jó alapmű erre a Budiansky.

A baj persze ezzel az, hogy nem mindenki képes rájönni az ügetés kiülésének nyitjára. Még gyakorlott lovasoknál is jönnek ezek a tanácsok, hogy a csípőddel lökögess előre, dőljél hátra, stb. Ők nem voltak képesek. Nekik részvétlenül azt tanácsolnám, hogy mivel lépésben lovagolni valószínűleg unalmas lesz, válasszanak más hobbit.

2020. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves előző, 3-as!

Részigazságokat beszélsz.

Sokan nem tudnak tanügetni, sokan csináljak borzalmasan.

A te gondolatmenetedben én azt nem értem, hogy hogyan sikerült ilyen sarkallatosan összeboronálni a western lovaglást azokkal az emberekkel, akik nem tudnak rendesen tanügetni.

Kérdésem az, hogy te már láttál KEZDŐ westerneseket? Igen? Nagyszerű, akkor biztos látod, hogy pattognak, mint a fene.

Jó, akkor most nézz meg kérlek egy profit és lásd meg, hogy gyönyörűen kiüli az ügetést.

Vond le a konklúziót tehát: Teljesen mindegy, hogy angol, vagy western, lovagolni meg kell tanulni és gyakorlat teszi a mestert.

Az pedig, hogy mennyire megterhelő a lónak a lassú ügetés, mint mozgásforma, szerintem egyértelmű a válasz, ha végiggondolod te is. Az izmok fokozatosan fejlődnek gyakorlás közben, nem kell aggódni, nem kell agyonfélteni a lovat, nem megterhelő egy egészséges edzett lónak a lassú ügetés, helyes üléssel.


Mindent ésszel és szakszerűen kell csinálni,

2020. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

"nem megterhelő egy egészséges edzett lónak a lassú ügetés"

Nos, a biomechanika tudománya szerint nagyon nincs igazad.


A tanügetéses gondolatmeneted meg a saját elképzeléseidről szól, én meg a kétezresek eleje óta látom más lovasok pattogását.


"én azt nem értem, hogy hogyan sikerült ilyen sarkallatosan összeboronálni a western lovaglást azokkal az emberekkel, akik nem tudnak rendesen tanügetni"

Lásd előző mondatom.

2020. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bolond lukból bolond szél fúj, nem tépem a számat.:)
2020. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!