Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Komolytalan az a sportoló aki...

Komolytalan az a sportoló aki nem versenyez?

Figyelt kérdés

Az ultrafutó Lubics Szilvia mondta, hogy ő nem tud cél nélkül futni, kell hogy legyen egy cél. Gondolom itt a "cél nélkül" futók alatt a hobbi futókat érti vagy akik nem versenyeznek.


Igazából szerintem amit mondott az értelmetlen mondat: még egy hobbi futó sem cél nélkül fut. Csak neki nem a Spartatlon 1. hely a célja, hanem hogy lefogyjon vagy az hogy jó közérzetet biztosítson a futás.


Nekem pl. a futástól múltak el a pánikrohamaim. Ez mellékhatásként jelentkezett, mert azért kezdtem terepfutni mert a túrázás túl sok időt vett igénybe. Klasszikus értelemben véve nem vagyok terepfutó, mert megállok fotózni, videózni, pihenni.



2020. szept. 6. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Ön elmebeteg?
2020. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha élsportoló és nem versenyez, akkor komolytalan, ha csak hobbi sportoló, akkor nem feltétlenül kell versenyezni, de célok kellenek. Vehetjük versenyzésnek ezeket a célokat is, mondjuk 4órán belül le akarja futni a félmaratont. Ez az élsportban nevetséges, de valakinek komoly cél.

"Az ultrafutó Lubics Szilvia mondta, hogy ő nem tud cél nélkül futni, kell hogy legyen egy cél" Ez azt jelenti, hogy ő nem tud cél nélkül futni, nem jelenti azt, hogy más sem tud cél nélkül.

2020. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Wow. Eddig sem tartottam sokra az ultrafutó bandát de ezek után még annyira se...
2020. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ez a verseny láz egy vicc. A nagy utcai futóversenyeken nem versenyzik az indulók 80%-a. Csak lekocogják a távot.


Ők boldogok mert hatalmas eredménynek érzik, meg mert a befutóban kapnak egy érmét meg fél kiló száraz tésztát meg egy alkoholmentes Drehert. A szervező is boldog mert több ezer ember csengeti be a több tízezres nevezést. Win-win.

2020. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krisz85 ***** válasza:

szerintetek akik sosem sportolt és elkezdett 30 évesen futogatni, az kompetitv helyzetben van egy 10 éves kora óta tehetséges atletizáló emberrel? nyilván nem, ahogy az amatörök sincsenek igazából kompetitiv helyzetben, hogy tudna a 30 éves családtalan szingli miss p...csa lány aki divatbol futogat és alapból vékony kompetitv helyzetbe kerülni egy 4 gyerekes napi 20 peces kocogó 30 as családanyával?! elárulom: sehogy.


én naponta sportolok heti 100km futás, 200 300 km bicó és egy deka versenyen nem indulok már, a pénzt viszi, a jó érzé amikor az erdőben vagyok ,vagy letudom a nap edzést, fitt vagyok jól érzem magam, jó a közérzetem, ennél több nem kell. ha lehet brutál tehetséges lennék futásban és bringában akkor más lenne a helyzet, de engem nem érdekel hogy Józsi előtt érek e be egy versenyen, aki 4 órában dolgozik és más dolga sincs mint biciklizgetni, vagy hogy 225. ik legyek egy országos bajnokság helyezettek névsora excel táblájában 10-20 ezer forintért.

2020. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!