Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szalag szakadással játszani?

Szalag szakadással játszani?

Figyelt kérdés
Hétfőn kifordult a bokám, balesetin azt mondták, hogy szalag sérülés. Az ambuláns lapra ,,boka és láb szalagok szakadása" volt írva. Szombaton lenne egy nagy röplabda meccsem, és csereként lennék ott a lábam miatt. Ha ráállok az nem fáj, de mikor mozgatni kezdem az elég kellemetlen. Még be van dagadva. Futni nem próbáltam, csak sétáltam vele. Suliba mankóval mentem+fémes rögzítő. Itthon már mankó nélkül gyakorlom. Ti mit gondoltok, mi lenne a legjobb?

2020. okt. 15. 12:26
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem fogsz tudni játszani, de ha mégis többet ártasz vele, mintha kihagynál pár hetet, meggyógyulnál normálisan aztán lehet terhelni. Nagyon fontos meccsről van szó?
2020. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Országos bajnokság lenne. U15
2020. okt. 15. 13:06
 3/9 anonim válasza:
100%
Megértelek, de fiatal vagy. Számtalan lehetőséged lesz még. Én azt tanácsolom hagyd ki. Fájós lábbal a teljesítményed se lesz olyan, ha beállítanának véletlenül. Valószínűleg az edződ se fogja engedni, ha normális. Ha véletlenül rásérülsz, akár műtét is lehet belőle ami alsó hangon fél év kihagyás így meg pár hétről lenne szó. Szerintem bírd ki. Jobbulást!
2020. okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem faj, akkor nem szakadt el, csak huzodott.



Csak nem azt a tanacsot kaptad hogy: "kenegesse, borogossa Fastum gel"


Meg huzodassal sem szabad jatszanod, de ha netan tenyleg szakadas van akkor plane. Mondjuk nem is tudnal szakadt bokaszalaggal ugrálni, sancolni es irányt valtani na neg kitámasztani.

2020. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De, szakadas van, ha nem is teljes reszleges biztos. Azt mondtak, hogy amig nem tudok raalni, ne menjek suliba (nem akartam lemaradni, ezert mankoztam). Meg a rogzitot harom hetig semmikeppen ne vegyem le. De mozgatnom kell, amiatt, h az inak ne rosszul tapadjanak le. U.i:amikor tortent a baleset, szedulni kezdtem, hanyingerem lett, meg valami reccsent. Valoszinuleg amugy nem fogok jatszani, de ha igen, akkor sem fogok lecsapkodni, meg sancolni.
2020. okt. 15. 13:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja es ki beszelt olyanrol h nem faj?:D Amugy koszi a valaszokat.
2020. okt. 15. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsi nem olvastam vegig. Ez a rogzitos resz kimaradt, de most mar latom leirtad.


Igy nyilvanvalo hogy van szakadas, es hogy nem szabad jatszanod. Nem eri meg.



En probaltam sima randulassal, szalag huzodassal jatszani, focizni. Egy kín volt. Nem mertem kitamasztani, nem tudtam sprintelni es utana az ejjel egy remalom volt. Bedagadt meg jobban es luktetett.

2020. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elöször is köszi a válaszokat. Délután tesztelgettem, próbálgattam a lábamat. A sétálás megy, bár nem tudom behajlítani a lábfejem. Futni nem tudok, ahogy lábujj hegyre állni sem. Nem azért mert fáj, hanem még képtelen rá a bokám. Nem hinném, hogy játszani fogok:)
2020. okt. 15. 18:31
 9/9 anonim válasza:
Én saját tapasztalatomat írom le most neked. Labdarugó vagyok és volt egy meccsem mikor elszakadt a bokaszalagom és ezt a kórházba nem vették észre és továbbra is jártam úgy edzeni míg az első edzés után nem bírtam rá állni. Azt ajánlom, hogy semmiképp se menj el vele játszani, mert én rásérültem és azóta is nagyon rossz és nagyon sérülés veszélyes is lettem. Lazák lettek nagyon a szalagjaim. Elmúlt fél évben 3 rándulásom volt és most egy teljes bokaszalag szakadásom. Nem kívánom senkinek sem.
2021. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!