Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erdőben futáshoz milyen...

Erdőben futáshoz milyen fejlámpát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nemrég jártam Újpesten a Farkaserdőben a gyerekekkel napközben, nagyon jól rendberakott, kirándulásra, sportolásra alkalmas terület, futottak is jó páran. Viszont este munka után már tök sötét van, ha el akarnék menni futni, semmit sem látnék. Milyen erős lámpa kellene? Aki használ ilyet, mit javasol? Eddig csak olyan helyen futottam, ahol volt közvilágítás. Illetve biciklis lámpám van, de azt nem tudom hogyan magamra erősíteni.

2020. okt. 24. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Most van az aldiban, ez teljesen jó, és elég normális áron:


[link]

2020. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olyat, ami jól világít :)

A legtöbb nem olcsó kínai lámpa is tökéletesen megfelelő, de ha nem akarsz várni vagy külföldről rendelni, akkor vásárolj online itthon és ha nem felel meg, akkor visszaküldheted.

Lehetőleg ne olyat, ami 1db ceruzaelemmel működik..

2020. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
még kiegészítésként: 3 éves garancia van az aldi lámpára, bármikor visszaviheted, ha nem tetszik... Szó nélkül visszaveszik.
2020. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt sokféle, az olcsó kínaiak általában apróságok miatt nem jöttek be, pl. rossz megvilágítási szög, rossz vízállóság, kényelmetlen pánt, stb., stb., úgyhogy jó ideje csak Petzl-t használok. Most van egy ~5 éves Tikka Plus, meg egy 1-2 éves Tikka (ahogy fejlődött a technológia, valójaban az utóbbi többet tud). Régebben rendszeresen tájfutottam, ma ritkábban, de néha éjszakai versenyeken is, oda erősebb jobb lenne, de szimpla erdei futásra bőven elég egy ilyen. Anno volt olyan, hogy 200 lumenhez egy hatalmas aksi kellett a hátra, ahhoz képest a mai lámpák megváltást jelentenek.
2020. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyet használok melóba már 3 éve [link]

Pennybe lehet kapni,most talán nevetséges 2000Ft körül van.

Nagyon strapabíró darab,erős széles terítő fénye van nem pontszerű.

3db AAA elem(akku) megy bele,érdemes vmi minőségit venni,én Energizerrel használom. Hátránya talán a nagy fogyasztás,max fényerőn ~1órát tud.

2020. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Az aldis 140 lument tud a leírása szerint, elég lehet? Azt a 150 méteres hatótávot is sokallom kicsit, de amúgy nem tűnik rossznak. A pennys 200 lumenes és olcsóbb is? Érdekes.

2020. okt. 24. 15:57
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azt a 150 méteres hatótávot is sokallom kicsit"


Valószínűleg egy 0-val elírhatták. 150m-t éjszaka kb egy autó fényszórójával látsz be

az pedig olyan 2X1500Lm fényerő...:-)

2020. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!