Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fejlámpa: elemes vagy akkus?

Fejlámpa: elemes vagy akkus?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkus mindenképpen: Tovább bírja és nem kell mindig új elemet belerakni..
2012. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ!
2012. márc. 19. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:

A címkékből az jön le, horgászatra, túrára kell neked.


Először is az első amit válaszolt, az általánosságban hülyeség. Vannak elemes fejlámpák is hosszú üzemidővel és akkus fejlámpák is rövid üzemidővel. Aztán az "elemes" fejlámpákba is aksit teszünk, méghozzá NiMH aksikat, amelyeknek AA vagy AAA ceruzaelem formájuk van, nyilván kérdező te arra gondoltál, hogy egyedi akkus, vagy ceruzaelemes lámpa.


Elég nehéz amúgy csoportosítani a fejlámpákat, és nagyon fontos tudni, hogy mit szeretnél vele csinálni. Alapvetően teljesen más tészta a rövid időre nagy teljesítményt, vagy a kis időre kis teljesítményt nyújtó fejlámpa. Pl. a Silva régi "traktorlámpája", amelyeket mostanra váltanak le a szuper ledes lámpák, a legnagyobb aksival is max. 4 órát bírt, 10 vagy 20 wattos izzóval működött, az aksit a hátra kellett rögzíteni. Na az nem a tipikus túralámpa volt, mert az átlagos túra hosszabb annál, inkább például éjszakai tájfutásra használták. Aztán ott vannak a Petzl vagy a Silva kis ledes lámpái, kis teljesítménnyel, tájfutásra alkalmatlanok(én azért ilyennel toltam, de nyilván nagy hátrányban voltam miatta, mondjuk amúgy sem vagyok élversenyző), de vannak köztük olyanok is, amelyeken van pár kis teljesítményű led, és egy közepes teljesítményű izzó. Ezek között vannak jó túralámpák, mert folyamatos haladásnál lehet használni a keveset fogyasztó ledeket, ha valamire rá kell világítani a távolban, akkor ott van az izzó, amelynek sok lámpánál állítható a bevilágítási szöge, azaz lehet vele kis csóvával egészen távolra is világítani. A szuper ledes lámpák a "traktorlámpáknál" is jobbak fényerőben, általában valamivel több ideig bírja az aksijuk, könnyebb az aksijuk, és a fényerejük az üzemidő végén kevésbé esik vissza. De alapvetően ezek sem hosszú túrára valók.


Egyébként ismerek olyanokat, akik ledet rendelnek, és maguk csinálják meg a lámpájukat, egy ismerősömnek pl. szappantartóból készült az aksi tartója hozzá.

2012. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát köszi szépen az estimesét, jól látod, valóban horgászatra és túrára kellene. :) hogy egy kicsit konkretizáljuk a dolgot power cree ledes lámpákat nézegettem beépített aksisat és ceruzaelemeset. ugye azt tudjuk hogy a led keveset fogyaszt. az aksis lámpa egy police bl-6631 300w-os model, az elemes pedig...hát nem találok rajta jelzért...na mind1 a lényeg az hogy mind a 2 elég jónak néz ki és 4-5 ezer forintos cuccok...szóval a kérdés még mindig változatlan: melyik bírja tovább?
2012. márc. 19. 18:29
 5/5 A kérdező kommentje:
bocsánat, bailong police 6631 és 100w-os. és a másik (elemes) lámpa is bailong
2012. márc. 19. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!