Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hosszutav futashoz valami...

Hosszutav futashoz valami taktika? Hogy ne fulladjak ki a felenel. Legzes stb.

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Versenyről vagy edzésről van szó? Mekkora távról? Milyen felkészültséggel.


Lélegezni a sok vegyél csak az orrodon levegőt tévhittel ellentétben szájon és orron együtt érdemes, mert úgy a legnagyobb a keresztmetszet. De kifulladni elsősorban nem a helytelen légzés miatt fogsz, hanem mert magadhoz képest olyan nagy intenzitással futsz, amit nem vagy még képes tartani.

2020. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyi, hogy szabadban azert törekedjünk a zárt fogsorra, ismerek olyat akinek volt már kellemettlen elménye torokra kapott darázzsal... kisebb csoda,m hogy túlélte, egy motoros nyomott le neki egy benzincsövet és azon át kapott levegőt míg a mentők kiértek...

De amúgy igen, nyugodtan lélegezz szájon es orron át, de azert ne totál tátott szájjal zihálj... egyébiránt pedig majd ahogy nő az állóképességed, majd úgy fogsz egyre később kifulladni...

Én mikor kezdtem, akkor eldöntöttem, hogy heti 3x1órát fogok erre szanni... eleinte futottam par percet, aztán sétáltam, futottam, sétáltam... eleinte inkább sétáltam :D valódi fután abban az 1 órában 10perc se volt... aztán szépen tolódtak ki az időintervallumok amit bírtam futni..., majd egyszercsak azt vettem észre, kb 1 év után, hogy már nem kell leálljak sétálni...

Mostmár 3.éve, hogy gond nélkül futok 1 órát.

2020. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2:

1-es vagyok. Igazad van, erre nem gondoltam, mondjuk nem is tátott szájra gondoltam, én sem úgy futok, de nincs is teljesen zárva az állkapcsom.


Egyébként legtöbben télen szoktak a hideg miatti torokgyulladásra panaszkodni, ha szájon is lélegeznek, szerintem ez önbeteljesítő jóslat, mert aki nem szokik hozzá ősszel az egyre hidegebb időhöz, az persze hogy torokgyuszit kap télen, aki viszont alkalmazkodik hozzá, annál nem valószínű. Annyi, hogy télen még jobban kifullad az ember magas intenzitáson, de általában a tél nem az intenzitásról, hanem a nagy távokról szól.


Gratulálok, jól csináltad hogy beiktattad a futást az életedbe.

2020. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én télen is rövidgatyaban rövidujjuban fázok, olyankor en vagyok a falu bolondja :D, de télen nem futok 1 órát, csak 2-4km
2020. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3200m futasrol van szó. Egy megadott idokorlaton belül. 18-19 perc alatt ment eddig ugy hogy volt amikor kicsit sétáltam is közben mert kifulladtam.
2020. okt. 27. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!