Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Így gáz lenne menni? (többi lent)

Így gáz lenne menni? (többi lent)

Figyelt kérdés
94kg, 170cm, és nem tudom hogy gáz lenne-e menni így az mvsc-be (röplabda női). Vagy fogyjak előtte?

2020. nov. 23. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csapatban szeretnél sportolni?

Diétát már kezdheted, attól függetlenül hogy a testmozgás mi lesz.

2020. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
A röpi az 99% lábmunka, a kéz az szinte semmi. Van 2 tartás, annyi, vége, heló. Minden azon múlik, hogy hogy pozizol. Namost ha van rajtad köbö 30 kg felesleg, akkor azzal nem fogsz tudni kellően gyorsan mozogni. Tehát itt nem csak arról van szó, hogy hogy néz mán ki, hanem arról is, hogy nem effektív ez a test a röpihez. Úgyhogy mindenképpen kell dolgozz a testeden.
2020. nov. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

99% lábmunka? :D

Igen, az alkart és a kosárérintést lábból emeled, meg nyilván azzal indulsz meg, de a hátizmok is tudnak égni a tartástól, a nyitásról nem is beszélve (ahhoz kell váll, kar, stabil core) - ezekből kifolyólag normális röplabdaedzés nem csak a labdázásból áll, hanem erősítésből is. Ami necces lehet, hogy még egeszséges súllyal is veszélyes esni-kelni, hát még túlsúllyal (gondolj bele ha a térdedre esel). Erre amúgy megoldás lehet helyette a strandröplabda, ott nem nézik hány kiló vagy, párban dolgoztok, tehát többet kell mozogni (tehát nehezebb), a homok alapból teljesen más (ízületkímélő, szalagokat erősíti, és nem fáj annyira ha fejreállsz :D)

2020. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na igen, mondjuk azt nem figyeltem, hogy MVSC, fogalmam sincs, hogy Miskolcon milyen lehetőségek vannak😅
2020. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, 99% lábmunka. Így mondják, amikor Pinokkió térdekkel nem lehet valamilyen sportot űzni. Ez nem azt jelenti, hogy a tested többi része izomsorvadást kap, mert abszolút ne használnád. A lényeg az, hogy a láb a legfontosabb, hogy gyorsan odaérjen ahova kell és tudja vele helyezni a testét. Ez 30 kg felesleggel eléggé nehéz lenne.
2020. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért tettem ki mert amúgy jó vagyok röplabdából
2020. nov. 24. 21:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Menj el nézd meg kérdezd meg az edzőt. Kinézet nem lényeg inkább a teljesítmény.
2020. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#5 igen, egyetértek, de a 99% akkor is túlzás.

Nem kötözködés, tényleg csak kérdés: Röplabdáztál már egyesületben?

2020. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyesületben még nem de a tesi tanárom (régen röplabdázott egyesületben) mondta hogy pontos és jó vagyok
2020. nov. 25. 14:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát, akkor próbáld meg. De akkor csináld ha te szeretnéd, és nem más erőlteti rád. Nem kell feltétlen magyar bajnoknak lenned. Én strandröpizem, rengeteg csoport van, sok edző, van aki az EB-re kijutott, vannak akik a legkisebb versenyekre járnak el. :)
2020. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!