Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rèszleges tèrd szalag szakadás...

Dloc kérdése:

Rèszleges tèrd szalag szakadás után milyen sportot javasoltok?

Figyelt kérdés
Honnan tudom , hogy mikor kezdhetemel terhelni , ès milyen sportokat javasoltok vele?

2020. dec. 26. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A részleges szakadás általában teljesen meggyógyul, de mielőtt nekiállnál teljes gőzzel sportolni, kellene valamilyen rehabot csinálni:


"A szalagsérülések kezelése kétféleképpen történhet, konzervatív vagy műtéti úton. Az oldalszalagok sérülése esetén a részleges szakadások és nyúlások kezelését legtöbb esetben konzervatív módon végzik, kiemelten fontos a térdszalag sérülés gyógytornája, ami visszaállítja a mozgástartományt és megerősíti a stabilizáló izmokat."


Forrás:


[link]

2020. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Sakk
2020. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
fél év gyógytorna,aztán kezdődhet a rendes edzés havi 1kg al nehezítve az ellenállást,egészen addig amíg el nem éred a kiinduló állapotot.
2020. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A helyzet jelenleg az , hogy a fèlèves gyógytorán túl vagyok. De mèg nèha nap èrzek a lábamban minimális fájdalmat, ès nem tudom , hogy ez normálise , hogy mèg mindig fáj enyhèn az adott test rèsz. Biciklizèsen gondolkodtam mert azt hallottam , hogy az tèrdszalag problèmák után jót tesz . De nem tudom , hogy már bele kezdheteke ès mennyire megeröltető a tekerès a tèrdszalagomnak.
2020. dec. 27. 11:32
 5/15 anonim ***** válasza:

#4


Igen, fájhat még ennyi idő után is. A térdsérülések lassan gyógyulnak. Óvatosan kezdheted terhelni, néhány hónap múlva szerintem teljesen jó lesz.

2020. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat! :)
2020. dec. 27. 11:53
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terdkalacs tort kette. 2x mutottek. Drotoztak, csavaroztak. Miutan lekerult a gipsz meg hetekig alig mozgott full lefogyott. (Addig csak felsotestre edzettem) Amint be tudtam hajlitani mar kezdtem is edzeni ra suly nelkul. Evek utan a mai napig szokott meg fajni neha... De mar 150el guggolok szeriaba.
2020. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor fokozatosan szèp lassan èn is elkezdem terhelni :)
2020. dec. 28. 01:04
 9/15 A kérdező kommentje:
Update: elkezdtem szèp fokozatosan terhelni ( biciklizni ). heti 3x fèlorát tekertem elèg lassú tempóban, de a napokban megint rám törtek fájások a lábamban. Pedig már a rehabilitáción is túl vagyok. Tudtok mèg esetleg valamit tanácsolni?
2021. jan. 15. 19:19
 10/15 anonim ***** válasza:

Milyen erős a fájdalom? Be van-e dagadva?


Ilyesmiket érdemes még próbálgatni:


https://www.youtube.com/watch?v=l8kzoAx8VkU


https://www.youtube.com/watch?v=uzhfu8kAta4


Ha sehogy sem javul, akkor viszont vissza kell menni az orvoshoz.

2021. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!