Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha bicepszezek akkor előtte...

Roadkill kérdése:

Ha bicepszezek akkor előtte kell kicsit kisebb súllyal bemelegíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) Még nem igazán vagyok edzős,sőt inkább csak otthon edzek két kézi súlyzóm van és nem tudom hogy kell súlyzózni vagyis azt hogy hmmm...hogy kell e kis súllyal bemelegíteni vagy nem ha bicepszezek és mehet nagyobb súlyokkal?Köszönöm válaszaitokat és további szép napot :)

2021. jan. 23. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kisebbekkel kezd, és először melegíts be
2021. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod :)
2021. jan. 23. 16:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg kezdőként 1 héten hányszor bicepszezek?
2021. jan. 23. 16:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először heti 2-3szor szeirntem
2021. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm :) Megpróbálok mindent helyesen csinálni :)
2021. jan. 23. 17:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsmit, hajrá és kitartást, megéri!
2021. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,meglesz :)
2021. jan. 23. 18:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Kezdőként az alapgyakorlatokra fókuszálj. Szerintem teljesen felesleges heti 3 bicepszezés. Ha már edzel minimum 1-2 éve, akkor oké, de akkor is max akkor, ha nem fejlődik. Alapgyakorlatok mellé tegyél be heti 2 nap egy gyakorlatot külön bicepszre. Bőven elég.


Plusz írtad, hogy nem tudod, hogy hogy kell súlyzózni, így meg főleg ne csinálj izolálásokat, max 1 gyakorlat az alapgyakorlatok után. Ami nincs, azt nem lehet izolálni... Nekem ez az elvem. Eddig bejött.


Nem fog csak azért jobban fejlődni, mert sokat edzel rá, főleg nem kezdőként. Mellesleg gondolom azért írtad a bicepszezést, mert nagy kart akarsz. Ha ez a cél, akkor meg ott van a tricepsz is, ami nagyobb izom.

2021. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú választ,rendben megfogadom a tanácsokat :) A tricepsz az természetes hát na úgy adja ki a kar a teljes formáját ha az is van edze :) Mind a kettőre oda figyelek :) Na de akkor ha nem gond még akkor 2 kérdésem lenne.

-Mi az az izolálás?

-A tricepszet és a bicepszet lehet 1 napon edzeni?

2021. jan. 23. 22:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban jársz, ha nem itt kérdezel rá minden, épp felmerülő dologra, mert ugyan szívesen válaszolunk, de így nagyon-nagyon hosszú lesz a "tanuló folyamatod".


Az egy dolog, hogy magam is már vagy 38 éve okulok folyamatosan sportügyekben, de nem mindegy, hogy a javát már az elején megtanulja-e az ember, s később már csak egyre ritkábban, s egyre kevesebb új dolgot talál, mert a lényeget már elsajátította vagy csak lassan szivárognak el hozzá az információk.


Esetedben, ha így folytatod, az utóbbi változat látszik megvalósulni, ami nem csak azért gond, mert így lassan válik csak az edzési-táplálkozási-stb repertoárod hatékonnyá, hanem - s ez a nagyobb probléma - sérülésveszélynek is kiteheted magadat.


Szóval a lényeg, hogy vegyél a kezedbe egy (vagy akár több) kapcsolódó könyvet, s olvasd végig! Ha ezt megteszed, kapsz egy jó áttekintést, s, ha marad is kérdésed, már azt is tudni fogod, hogy pontosan mit, s hol keress egyáltalán.


Javasolt irodalmak:

- Robert Kennedy: Több izmot! (Nagyon jó könyv, de szerintem már csak antikváriumban juthatsz hozzá.) Így néz ki: [link] vagy keress rá, letölthető-e: [link]


- De nem rossz a fenti szerző másik könyve sem: Testszobrászat: [link]


- Van még rengeteg egyéb könyv is, nem sorolom most itt fel őket, de pl Arnold bácsi könyvében is vannak jó dolgok, s korrekt edzéstervek is benne, keress rá, érdemes beszerezni, pl: [link]


Innen le is tudod tölteni: [link]


Megjegyzés: a fenti művek nem újak, de attól még jók, s igen lelkesítők is. Legalábbis, számomra azok voltak anno.


Ha valaki tud újabb keletű, hasonlóan jó könyveket, gondolom, majd belinkeli (vagy akár videókat is).

2021. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!