Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ugye nem vagyok menthetetlen?...

Ugye nem vagyok menthetetlen? Hogyan legyek abszolút kezdőként motivált, kitartó?

Figyelt kérdés

Valószínűleg hosszú lesz, bocsi.:/

Szóval az a helyzet, hogy szinte az egész életemet a gép előtt ülve töltöttem, és sosem sportoltam semmit az iskolai kötelező tesiken kívül. A tesik olyan gyatrán mennek, hogy általánosban szerintem kettes-hármas lettem volna, csak azért adott ötöst a tanár, mert minden más tantárgyból ötös voltam, és ne a tesi rontsa már el. Most gimiben az a szerencsém, hogy nem lehet tesiből bukni, amúgy a kettes szintet sem érem el semmiből, akárhogy erőlködöm. És nagyon megalázó, amikor a többiek már rég lefutották azt az x kört, és rám kell várni, mert én még az udvar másik végében loholok.

A hátam nyilván görbe a sok gépezéstől, 0 hátizmom van, ülve nem tudom kihúzni magam, állva meg csak 1-2 percig. A karjaim olyan gyengék, hogy egy fekvőtámaszt nem tudok megcsinálni, TÉRDELVE SEM. A lábaim még elmennek, ott minimális izom azért van, de ez csak genetika, sajnos nem tettem érte.

Tavaly az online oktatás folyamán próbálgattam itthoni kezdő edzéseket, de egyiket sem tudtam befejezni. Most még rosszabb a helyzet, november óta fel sem emeltem a seggem. Talán 2x akartam elkezdeni tornázni, de pár gyakorlat után már nem bírtam folytatni. Az önbizalmam már eleve egy rakat sz4r, de így ahányszor elkezdem, mindig csak szidom magam, hogy még erre sem vagyok képes, és egyszerűen elmegy tőle a kedvem. A legeslegkönnyebb otthoni edzések sem mennek, semmit nem tudok megcsinálni normálisan, mert mindig csak az lesz a vége, hogy bőgök utána egy órát.


Szóval azok lennének a kérdéseim, hogy hogyan találjam meg a motivációt, illetve hogyan legyek kitartó? Ezen a helyzeten lehet még segíteni egyáltalán? Ha igen, akkor tudnátok ajánlani valami (lehetőleg otthon elvégezhető) edzéstervet, amivel lenne egy kis sikerélményem? A célom nyilván az lenne, hogy erősödjek egy kicsit, illetve nem ártana 3-4 kg mínusz sem. Nem sajnáltatni akarom magam, csak egyszerűen már rosszul vagyok magamtól amiért nem vagyok semmire képes. A bunkó válaszolók kíméljenek, nyilván tudom, hogy nagyon káros amit eddig csináltam/csinálok, nincs szükségem arra, hogy még belémtapossanak. Ha pedig valaki segítene, annak előre is köszönöm!

16/L, 165 cm, 57 kg


2021. febr. 27. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, keres meg im ben és segítek.
2021. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!