Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az gáz ha 3 éve lovagolok és...

Az gáz ha 3 éve lovagolok és még nem kezdtem el ugratni?

Figyelt kérdés

Már 3 éve lovagolok és már vágtázok is(bár még az nem tökéletes de dolgozom rajta)

és már nagxon el szeretném kezdeni az ugrást,eddig 2 szer ugrattam,és heti 1×járok lovagolni

Szerintetek ez gáz ha 3 év utan még nem kezdtem el ugratni?



2021. márc. 3. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 5 évig jártam heti 1x és csak akkor kezdtem el ugrani amikor lett egy feleslovam.
2021. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok, valaki megkért hogy lovagoljam a lovát és fizessem ki a bértartás felét. Ezt felesbértartónak hívják, amit lovardában, lovas helyeken feleslónak hívnak.
2021. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én 6 éve lovagolok és most tanulok vágtázni. Ne aggódj nem mindenki tanul olyan gyorsan.
2021. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem nem, teljesen normális/jó, hogy most kezdesz el ugratni.

Én kb. 10 éve lovaglok, sajnos 1-2 év kihagyással, illetve többször volt olyan, hogy csak havi 1-2szer tudtam menni, de szerencsére olyan is volt, hogy heti 3szor. Sajnos nincs a környékünkön jó lovarda és ami van oda is nagyon nehéz eljutni, ezért hiába szeretnék többet menni egyszerűen nem tudok. Néhányszor vágtáztam, de nem tudok, csak tanultam (fennmaradok a lovon, de nem jól tartom a lábam és az irányítás is kérdéses) és az ugratást is elkezdtem, de sajnos azóta bezárt az a lovarda, ahol most vagyok ott meg nem olyanok a lovak, amikkel lehetne.

Szerintem nagyban függ a a lovas oktatás minőségétől és a lovaktól, hogy ki milyen gyorsan jut el egy adott szintre. Én örültem volna, ha 3 év után ott tartottam volna, ahol most te :)

2021. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eléggé
2021. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Igazából a lovardában vannak olyan emberek akik flexelnek hogy ők milyen jól tudnak már ugratni, és ezt direkt azok előtt mondják akik még nem kezdtek el ugratni, és ezzel eléggé meg tudnak bántani,mert nagyon magamra szoktam venni,pedig tudom hogy nem kéne:(

2021. márc. 7. 22:31
 7/7 anonim ***** válasza:
#6os válaszolnal?
2021. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!