Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Öregemberek hogy képesek...

Öregemberek hogy képesek sportolni?

Figyelt kérdés

Biztos ismeritek hírekben, youtubeon feltűnnek időről időre ilyen 70-80 éves öregemberek, akik ki vannak gyúrva, meg mindenféle állóképességi sportot is csinálnak, futnak stb.


Ezt hogy a francba lehet megcsinálni?


Hogy nem kapnak inkfartust, vagy sérülnek le azonnal?



2021. márc. 8. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg nem aznap kezdték.
2021. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt Ausztriában is rengeteg bicikliző és hegymászó nagyi és papi van, úgy mennek, mint ahogy én se. Persze ők nem sportolók, vagyis nem mindegyik, mint akikről te beszélsz, de már itt is látni, hogy az öregség nem jelenti azt, hogy 1-gyel kell botorkálj 2 bottal és ne legyen erős se egyik szobából a másikba átmenni. Ezen emberek 6 éves koruk óta sportolnak és bizony egy 70-80 éves is lehet fitt, természetesen a korához képest.
2021. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
22%

Ja, a teknősbéka-emberekre gondolsz? 95 évesek, kopaszak, de még mindig esznek (kivéve mikor a fejüket rázzák).



Érdekesek, bár én csak egy Spektrumos dokumentumfilmet láttam velük kapcsolatban.

2021. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet jobban mint a fiatalok.
2021. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Master szinten sportolok, voltam több masters gamesen. Nem ritka a +100 évesek kategoria sem. Természetesen a mozgásuk már nem olyan, mint egy fiatalnak, de a maguk szintjén nagyon szépen tudnak versenyezni. Azért szerencse is kell hozzá, a legtöbb egész életében sportolt.
2021. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindenki öregszik egyformán, nem mindenki hagyja el magát, mire megöregszik és nem mindenki hajtja rommá magát, mire nyugdíjba megy.


Biztos lehetsz benne, hogy nem a 110 kilós sörhasú árokásó gyúrja ki magát 70 évesen, akinek már 50 évesen rommá mentek az izületei, hanem azok, akik fizikailag kímélő munkát végeztek és ha nem is sportoltak rendszeresen, de odafigyeltek az egészségükre.

2021. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Ez sem feltétlen igaz, legalábbis ahol én lakok 90+ os bácsik a fél hegyoldalt felkapálják, és van köztük sörhasú is, meg erdőn dolgoztak, valahogy jobban bírják, a mi fajtánk 30 évesen eldöglődik már és soha nem bírtunk volna 1 fél hegyet felkapálni nagy átlagban, az ő idejükben ez normális volt, most meg hőgutát kapsz hiába vagy kigyúrva vagy ilyenek.
2021. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!