Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg ezt a problémát?

Hogy oldjam meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Szóval nem rég kezdtem el edzeni folyamatosan a saját egészségem érdekében,de egyszerűen nem mennek a fekvő gyakorlatok.

Pl.Felülés,de akár milyen háton fekvős/félig fekvős gyakorlat irdatlan nagy fájdalmat okoz a derekamnál.

16 éves vagy szóval nem hiszem hogy azért mert rossz.

Lehet a túlsúly probléma az ilyennél?

Vagy az lehet a gond hogy a parkettára csak egy edző szőnyeget tettem?

De hát úgy csinálják az edző termékben is,nem?(Még soha nem voltam csak videót láttam).

Vagy akinek van/volt ilyen problémája hogy oldja meg?


2021. márc. 11. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tornaórán eddig hogy csináltad?
2021. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-es , 11.-es vagyok és a jelenlegi tanárom, aki 9. óta tanít nem várja el konkrétan hogy az órákon katona stílusban felülés/fekvőtámaszozzunk 0-24.

A mozgást szerettetné meg velünk,nem azt hogy utáljuk,mert az előtte lévő tanárunk beírta az 1-est ha nem futottuk le a 15kört.


Szóval a lényeg hogy torna órán röpizünk,focizunk,futunk,nyújtó gyakorlat,emelések,ugrások vannak.



Régen táncoltam és ott volt ilyen edzés de fogalmam sincs mi változhatott azon hogy akkor bírtam most meg nem.

Ezért gondoltam felvetni hogy esetleg a túlsúly végett van e?

2021. márc. 11. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:

A felülés nem jó ám a deréknak alapból. Inkább hasprést, lábemeléseket csinálj, de CSAK akkor, ha képes vagy a derekadat leszorítani. Ha a derekad behomorodik, nem lapul oda teljesen a földhöz, azzal tönkreteszed.

Segíthet az, ha pl. a lábemelésnél a tarkód alá teszed a kezed, és megemeled a fejed, Ha ezt nehéznek tartod, tegyél valamit a fejed alá, akár egy párnát. Így könnyebb leszorítani a derekadat.

Ne csak a felülésre koncentrálj, hanem mindenféle törzsizom-erősítő (core) gyakorlatra. Ezek az izmok tartják a gerincedet ha a core izmaid erősek, az a derekadat is védi.

Edzés pedig a hasizmodat, hátadat, derekadat alaposan nyújtsd le.

2021. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. márc. 11. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!