Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyemelők, erőemelők, volt...

Súlyemelők, erőemelők, volt már, hogy valamilyen erőpróbában meg kellett küzdenetek átlag emberekkel? Pl. szkander, birkózás?

Figyelt kérdés

Hogyan jött a szituáció, és mi lett a vége? :D


Én birkózó voltam, és kíváncsi vagyok, legyűrne-e egy bármilyen súlyú nehézatléta. Szerintem nem. :D



2021. márc. 14. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Elég szégyen lenne egy birkózónak ha legyőzné egy nehézatléta birkózásban.


Erőemelő vagyok. Szkanderoztam már haverokkal, többségében nyertem, volt aki ellen nem.


Építkezésen sokat dolgoztam, képzeld el, egy percet sem nyígtam, sőt! kifejezetten gyorsan tudtam dolgozni a kondíciómnak hála.

2021. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmu h erosebb kb mindenben egy poweres pl mint egy atlag ember. Igaz en bodys vagyok box multtal, de minden munkatarsat lenyomtam szkanderba. Kozepsuliba en tartottam a fekvotamasz meg kotelmaszas rekordot. Ha emelni kell barmit mas mar szenved en meg ugyerzem mintha egy szatyrot fognek... Ilyen ez.
2021. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 És ha egy birkózóval kellene meccselned?
2021. márc. 14. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy birkozo ha evek ota csinalja feladna a lecket rendesen.. van eredmenyes birkozo haverom. Nagyon bika a gyerek vele nem tudtuk lenyomni egymast. Mondjuk adtol h bodys vagyok ugyanugy vegzek nagy sulyos alapgyakorlatokat igy a funkcionalis erom se annyira szar. De egy atlag hobbi gyurmat kettetor egy jo birkozo.. de persze sokan biztos engem is.. mindig van erosebb 😀
2021. márc. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy birkózó küzdelemben könnyedén földhöz vág egy eroemelot, testépítőt, viszont egy erőemelő meg nagyobb súlyt tud felemelni. Erő erő között különbség van. Egyszerű ennek a mechanikaja. Egy birkóznak sokkal nagyobb erő állóképessége van, ismeri a dobasokat, tudja hogy kell a kondival tartalékolni, egy erőemelőnek viszont a pillanatnyi erokifejtese nagyobb egy tárgyra, viszont sokan elfelejtik, hogy a birkózás hoz hatalmas állóképesség kell, ergo egy erőemelő hiába erősebb, kifullad pár másodperc alatt egy küzdelembe, és ha nem bírja tudovel, besavasodik az izomzata, és hiába kisebb a birkózó össze fogja hajtogatni.
2021. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Hogy került az átlagember és a birkózók egy mondatba? Szerintem a birkózók bőven nem átlagemberek
2021. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én birkóztam 5 évig. Szkandereztem gyakran és szinte mindig győztem. Nem tudom hogy az ellenfelek közt volt e poweres.
2021. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag ember akkor sem fog tudni birkózni, boxolni ha szőnyegre/ringbe áll.

A birkózó pedig jó eséllyel egy átlagos boxolótól egy box meccsen kikapna, ahogy egy poweres is.

Valószínű ha egy poweres és egy átlag heti 2x futó fitt ember egymással szembe kerülne a szőnyegen akkor abból minden lenne, csak szabályos birkózás nem. Még ha azonos súlycsoport is, csak a szerencse döntene. Lehet olyan szerencséje az átlag embernek, hogy ki tudja billenteni a powerest az egyensúlyából és így győz.

2022. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Az edzett legyőzi az edzett lent.
2022. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért emltetsz ki egy 2 éves kérdést?

Tényleg ennyire Gyakori függő vagy?

2023. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!