Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Boxolni edző nélkűl megy?

Fa_ember16 kérdése:

Boxolni edző nélkűl megy?

Figyelt kérdés
Szóval. Elkezdtem boxolni hobbi szinten edzőteremben 2020 nyarán amìg nem zárták be az edzőtermet iedeiglenesen. Itthon edzek tovább de mivel nincs boxzsákom ezért csak árnyékboxolni tudok meg súlyzózni. Ìgy is tovább tudnék fejlődni vagy inkább várjam meg hogy kinyisson az edzőterem és béreljek fek box edzőt?

2021. márc. 19. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokan versenyengedélyt váltanak ki és az igazolással járhatnak terembe, ez egy kiskapu lehet neked is.


Amúgy meg természetesen az árnyékbox is hasznos, bár nyílván partnerrel vagy boxzsákkal hatékonyabb lenne. Súlyzós edzés alatt mit értesz, milyen gyakorlatokat csinálsz?

2021. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Hát én nem tudom! Tehát akkor kb. két-három hónapnyi boksz tudás áll egyelőre mögötted? Az nem sok, ennyi idő alatt feltehetőleg nem tanultad meg a szabályos és hatékony ökölvívói ütéstechnikát. Még valószínűleg az alapjait sem. Én inkább hanyagolnám az árnyékboksz részét, mert ha a helytelenül kivitelezett, pontatlan, totálisan kezdő, hibás ütéstechnika fog berögzülni, akkor azt majd később "ki kell kezelned", ha újra lehet majd edzésekre járni.

Inkább azt mondom, hogy told a súlyzós edzést (szabályosan, normálisan, sérülésmentesen, bemelegítve), erősíts, fuss, kardiózz, végezz pilometrikus gyakorlatokat, nyújts, és hasonlók. Készülj fel arra, hogy ha újranyitnak a boksz klubok, akkor 100%-ot tudj mutatni a tréningeken. Majd ott megtanulsz ütni, otthon inkább ne erre a részére összpontosíts.

2021. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2021. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a választ. És #1 a súlyzózás alatt azt értem hogy bicepszre meg egy pár másik alkar izomra edzek.
2021. márc. 20. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!