Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Spárgázni/ állásból hidazni?

Anna Ács-Kocsis kérdése:

Spárgázni/ állásból hidazni?

Figyelt kérdés

kb 3 hete nyújtok folyamatosan, naponta kb. 1 órát, próbálom mind kettőt, de még mindig ugyanott tartok mint ez előtt. mit lehetne tenni?

valaki tudna valami tanácsot?

néztem sok online videót, nyújtás gyakorlatot, stb., de nem sikerül.

Kéne pár jó tanács...

valaki???



2021. márc. 19. 12:25
 1/4 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%

Honapok kellhetnek hozzá, és tobb gyakorlatot kell csinalni, akkor is ha csak angolspargazni akarsz. Nekem van egy jol osszeallitott tervem, privátban belinkelhetem, ha gondolod. Hidazni konnyebb, igy ha ezt koveted sparga es hidazas is fog menni.


24/F

2021. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kösziii :)
2021. márc. 22. 09:29
 3/4 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%

[link]


Belinkeltem inkább ide, úgyis lesz kis magyarázat hozzá, meg hátha segít másnak is.


Szokásos bemelegítés jelentése (nálam):


bokakörzés, térdkörzés, lábkörzés, csípő körzés, törzskörzés, törzsfordítás, karok keresztezése elöl-hátul, karkörzés, könyök körzés, váll forgatás, váll körzés, csukló körzés ujjak összekulcsolva, nyak körzés, nyak döntés, fejfordítás.


Nagyjából úgy gondolom a gyakorlatok egyértelműek, lesz pár amit kifejtek.


A fenti bemelegítést célszerű bemelegítés jelleggel végezni (wow :D) tehát nem feszítéseket csinálni, hanem...érted, nem statikusan.

Viszont a nyújtást lehet kétféle képpen végezni, mikor így "belerugózol" a gyakorlatokba, meg mikor statikusan nyújtasz. Én az utóbbit ajánlom, azzal kevesebb a veszély a sérulésre, jobban nyúlnak az izmok is. Ilyennel lehet lenyújtani az izomlázat is pl.

És ha statikusan nyújtasz, tehát lemész, elmész addig a pontig minden feszítésben, mikor már ugye húzódik, és azt tartod vagy húzol rá, nyújtasz rá, akkor lesz eredményes, a ruganyozással nemigazaán, az inkább lelazít, meg segíthet picit lejebb menni, de mivel az nem nyújtja meg statikusan az izmokat, inakat, ezért annak nem lenne későbbi eredménye, a statikus nyújtás "megmarad", abból "épül" a nyújtás.


A motorozásra nem találtam képet, mivel nem tudom mi a gyakorlat szakneve, máshonnan meg csak így ismerem már. Az egy olyan állás, mikor válszélességben, vagy kicsit nagyobban állsz, és "leülsz" a levegőbe, hogy a combod vízszintesen legyen, comb és alsó lábszár 90°-ot zár be. Ezt az állást a könyökeiddel vagy kezeiddel tudod szétnyomni, a végső állás ebben mikor a lábak full egyvonalban állnak a testtel. ( [link] Az a baj, hogy nem emlékszem a japán nevére ennek az állásnak. Viszont az írt seiza más néven japán ülés, azt megtalálod neten. terpeszben sarokra guggolás: [link]


ha van kérdésed írj nyugodtan, de ha nagyjából vágod a nyújtásokat, meg utánakeresel, akkor szerintem többségében meglesz :)

2021. márc. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2021. márc. 23. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!