Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mondják páran, hogy a...

Miért mondják páran, hogy a lovaglás nem sport?

Figyelt kérdés

Kb. 6-7 éves korom óta lovagoltam, sajnos 2-3 éve nem volt lehetőségem rá.

Néha egy-egy lovas poszt alatt felbukkannak olyan emberek kommentjei, melyekben azt állítják, hogy a lovaglás nem sport. Pedig valószínüleg ezek az emberek tipikusan azok, akik max. 5 évesen rá lettek ültetve egy pónira, máskülönben nem láttak életnagyságú lovat.

Vagy azok, akik halálosan félnek tőlük...

Persze ha eljutnának oda, hogy felülnek egyre, azt sem tudnák, merre van az előre.

Ha nem sport, miért van az olimpián?


Nem kérek troll kommenteket, bár úgyis tudom, hogy lesznek olyanok akik csak azért is ideböffentenek valami ,,okosságot”.

Inkább a lovasok véleményére vagyok kíváncsi ezzel kapcsolatban. :)



2021. ápr. 2. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Na, megint egy tipikus olyan kérdés, hogy "csak olyan válaszokat kérek, akik velem egyetértenek".


:))))))

2021. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Értelemszerűen azokat kellene kérdezned, akik ilyen véleményt hangoztatnak. Mi honnan tudjuk, hogy más, számunkra teljesen ismeretlen emberek miért fogalmaznak meg egy adott véleményt?
2021. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jézus. Véleményre voltam kíváncsi ezzel kapcsolatban. Nem csoda, hogy a magyar lovas közösséget fikázzák. 😐
2021. ápr. 2. 10:33
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Mert sosem ültek még lovon és nem tapasztalták meg milyen az egy órás lovaglás a sima ugetesben is az atlag ember 5 percen belül kifaradna.

Sosem lovagoltam (na jó még 10 évesen, de nem emlékszem már rá milyen volt) de a testverem és az anyám is lovagol/t ők mondták hogy fárasztó nagyon. Jó sport.

2021. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem úgy tűnhet mintha a ló dolgozna csak és a lovas nem, de persze ez nincs így. Egyébként meg, ha még akarod tudni, hogy valaki miért gondol valamit úgy, ahogy, akkor ne a vele ellenkező véleményen lévőket kérdezd.
2021. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem definiálnám magam lovasnak, de gyerekként és még pár évig kamaszkoromban jártam lovagolni, úgyhogy végülis lovagoltam és azért megtapasztaltam az edzéseket. Szerintem is nagyrészt azok az emberek gondolják így, akik még sosem ültek lovon vagy ahogyan te mondod, rátették őket egy pónira és mentek két kört, magyarul nincsen személyes tapasztalatuk. Amikor lovagoltam én is találkoztam csomó emberrel, aki csak annyit mondott, hogy "de hát az nem sport, csak ülsz a lovon az meg megy alattad" és hasonlók. Ez olyan mint mikor azon megy a vita, hogy pl. a gyaloglás vagy a tánc sport-e, mert valaki szerint az is semmi, csak kis tinglitangli, egymás után rakod a lábad stb., holott "hivatalosan" ezek is sportnak számítanak.
2021. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert nem sport.
2021. ápr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
6# igen, ugyanez a motorozas is. Ameg nem tapasztaltam meg addig a gokartosnak is azt mondtam, de csak ulsz a gokarton aztan az megy, aztán kiprobaltam a motort először aztan a gokartot is, 3x8 perc gokart utan fáradtabb voltam, mint másfél óra edzéssel. Ugyanígy a motorral is, mentem egy órás gyors tempós kört, ott is nagyon le voltam fáradva. Az emberek csak azt látják, hogy ülsz rajta és megy alattad, azt hogy segitened kell a lónak, hogy jobban bírjon menni, azt nem.
2021. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Én nekem lovas barátom mondta, hogy ugye kikészíti a lábat, mert tartanod kell magad. Én nem azt mondom, hogy nem sport, mert ha a darts az, akkor a lovaglás pláne az, lmao. Szóval persze, hogy sport meg skill. De köbö olyan, mintha valaki 1-2 órát állna shaolin mélyállásban. Az is kikészíti a lábát és erősíti, mégse van igazán sportértéke.


Én inkább úgy mondanám, hogy hogyha valaki megkérdez engem, hogy milyen sportot válasszon, a lovaglást pont nem ajánlanám soha. Majdnem minden másnak nagyobb sportértéke van. Az se véletlenül van úgy amúgy, hogy most let's face it, a lovas lányok java része nem néz ki jól testileg, míg egy kickboxos, taekwondos, úszó, futó, kerékpáros lány bárhol, bármikor úgy néz ki, hogy 10/10.

2021. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a kockulas a sakk meg a horgadzat is sport akkor a lovaglas h ne lenne. Azthiszik h csak ulsz rajta es kapaszkodsz. De szrd le ki mit gobdol ha te azt szereted. En sajnalom a lovakat.. h ennyi az eletuk h bent allnak par nmen naponta par orat meg kenyszeritik oket h korbe korbe menjen, meg azt csinalja amit a lovas akar.. még ra is vernek neha. Szabadon kene elniuk. Bar en az allatkertet a cirkuszt meg minden ilyesmit utalok.
2021. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!