Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy könnyítsek megfelelően?

Hogy könnyítsek megfelelően?

Figyelt kérdés
Már elég regota lovaglok, most pedig van egy versenylovam. Már egyre magasabbakat ugrunk, viszont felmerült az a probléma, hogy nem könnyítek ki eleget. Tudnátok mondani legyszives valami tippet vagy hasonlatot, hogy tudnam jobban elkövetni a ló mozgását?

2021. ápr. 14. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Hát lényegében ugyanúgy könnyítesz, mint vágtában, és engedsz a kezeddel, esetleg kicsit előre dőlsz ugrás felett. Erre rá kellett volna érezned már 60 centin is... Szóval szerintem erre egyik alkalommal csak úgy ráérez az ember, aztán nem felejti el. Ha már olyan nagyokat ugrotok, akkor kérdezd meg a profi edződ. Nem igazán értem a kérdést:/ Nem könnyítesz időben vagy a nyeregben maradsz? Vagy ha túl kicsit könnyítesz ki, az lehet túl hosszú kenygeltől.
2021. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen épp ez a baj, eddig ráéreztem, elég volt a könnyítés, de most nagyobb akadály felett még magasabbra kellene “kilökni” magam. Nem az időzítéssel van gond, jókor könnyítek, viszont mivel nem eleget, ezért hamar visszakerülök a nyeregbe az ugrás felett
2021. ápr. 14. 22:31
 3/5 anonim válasza:
100%
Akkor én azt tudom ajánlani hogy rengeteget gyakorold a könnyített ülést mind a 3 jármódban. Akár olyat is csinálhatsz, hogy ha van fedeles amit be lehet zárni, hogy a szárakat teljesen elengeded. (az is nagyon jól fejleszti)
2021. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj meg röviddebb kengyelt álítani és akkor magasabban tudsz kikönyíteni
2021. ápr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket!:)
2021. ápr. 19. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!