Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hányszor edzel egy héten?...

Hányszor edzel egy héten? Hányszor van kardió?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni edzeni.

Érdekelne hogy kinek mi vált be ki mit ajánl?

Leginkább izmosodni szeretnék és kicsit nagyobb feneket.

Táplálkozásra figyelek.

Eddzek minden nap? Egy héten hányszor érdemes fenékre edzeni? Mennyi súllyal kezdjek? Kardió mennyi szükséges?

Otthon szeretném csinálni.

Illetve ha megemelem a kalóriám, hogy izmot szedjek fel az mindenhova menni fog, de én csak a fenekemre szeretnek többet.. tudom nincs helyi hizas se fogyas.. megis azok a lanyok akik iznosak de megis szalkasak es vekonyak de a fenekuk piciket nagyobb es kerek ok hogyan csinaljak?



Azok a válaszadók akik csak azt akarják leírni hogy menjek személyi edzőhöz azoknak megjegyezném hogy nem kötelező válaszolni ha nem tudsz érdemben hozzászólni.

Nincs pénzem személyi edzőre, vagyis lenne (arra van amire akarod hogy legyen ugyebár) de abból inkább képezem magam, és minőségi kajára költöm. Majd idővel biztosan felkeresek egyet.

Van itthon többféle gumiszallagom, szobabiciklim, egy 6kg-os kettlebellem, meg egy pár dolog amit tudok súlynak használni:D



2021. ápr. 17. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
5x edzek. Nem kardiozok. Sok segges kerdes volt mar. Akiknek csak segguk van kb az genetika vagy plasztika. Kezd el es meglatod neked mi h fejlodik senkise tudja elore. Sok guggolas kitores felhuzas stb.. de sztem aranyosan edz mert kul hulyen nez ki. Am heti 2-3nal tobbet folos egy izomcsoportra edzeni.
2021. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4x edzek másfél órát
2021. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek abszolút más válik be. Én hétfőn felsőtestet edzem, kedden elmegyek futni, szerdán alsótestre edzem, csütörtökön bicklizek, pénteken ismét felsőtest, szombatonként pedig koronavírus előtt úszni jártam, de most ugrókötelezni szoktam. Én szeretem a felsőtestemet kétszer megedzeni a héten, az alsótestemet (láb, fenék) pedig célzottan csak egyszer szoktam, hiszen mind a futás, mind a biciklizés, mind pedig az ugrókötelezés kellően igénybe veszi azt. Se az erősítés, se a kardió nem szokott több időt igénybe venni, mint másfél óra.

Tehát leegyszerűsítve: A nap erősítés, B nap kardió, a vasárnap pedig pihenés. Vasárnaponként maximum csak sétálni szoktam a barátnőimmel, ha megyünk valahova, de intenzív mozgásformát nem végzek. A nyújtás viszont vasárnap is alap, azt egyik nap sem hagyom ki.

Évek óta csinálom és a 68 kilómból azóta 58-at csinálom. Izmosnak, kockásnak, kereknek, esztétikusnak, kiegyensúlyozottnak, fittnek érzem magam, és ez a lényeg.


Amúgy ha azokra a lányokra gondolsz, akik YouTube-ra napi szinten tolják ki az újabbnál újabb workout videójukat, vagy azokra, akik fitness celebkednek instagramon, akkor őket felejtsd el. Azoknak a lányoknak az az állásuk, az a munkájuk, hogy edzenek, táplálkoznak és jól néznek ki. Steril körülmények között élnek, csak prémium kategóriás élelmiszereket és táplálékkiegészítőket fogyasztanak naponta ötször, amiket a szponzoraik biztosítanak nekik, és napi szinten 4-5 órát sportolnak. Ja és igen, zömében plasztikázva is vannak. Ne ők legyen a példaképeid, hanem azok a nők, akik egy nyolc órás műszak után még hazamennek háztartást vezetni és gyerekeket nevelni, és mégis úgy néznek ki, mint Pamela Reif.

2021. ápr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Nekem a súlyommal nincs problémám max egy kicsit hízni szeretnék csak ugye ha hízok mindenhova hízok és ez kicsit elveszi a kedvem.

165cm 52kg vagyok.

Se mellem se fenekem😅

Viszont nem igazán szeretném ha a combom nagyobb lenne vagy a derekam.

2021. ápr. 19. 08:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne eddz minden nap egy héten, kell a pihenőnap.
2021. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én szinkronúszom, de azért megpróbálok jó ötleteket adni.

Először is a gumiszalag sokat segít a karizmon. Állj rá, utána pedig húzódzkodjál vele. Ha a földtől gyorsan felhúzod, az még a hasizmodon is segít.

A hegymászás is a hasizmon segít. Ha még kicsit a térde befelé is fordítsd, akkor az az oldalhasizmot is megerősíti. A hasizomra különben még a felület, hasprés is jó, a plank is, bicikli, lábcsere stb.

A hátizomra hátizomerősítő gyakorlatok vannak. Például a tarkódra teszed a kezed és emeletes a felsőtested, mintha pillangó úszást csinálnál. Ez még megy gyors, és mellúszással is.

A combizomra a helyesen használt guggolás nagyon jó. Ezen kívül a futás és szobabicikli. (A használ nem erre gondoltam.)

A karizomra fekvőtámasz, plank, gumiszalagos dolgok jók. Stb.


Remélem tudtam egy kicsit segíteni 🙂

És nézz edzős videókat is!

2021. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A huzockodas inkabb hat.. de a "kar" is tobb izombol all es inkagbb a bicepsz meg az alkar kap 😀

Nem azon mulik h hasbol dolgozol e h gyorsan huzol fel egy gumit 🤔 az am is inkabb also hat..

A futas es a szobabicikli kardio. Nem izomepitere szolgal.

A fekvotamadz foleg a mellet edzi de kap a vall es a tricepsz is. A "kar" megint rosszul van hasznalva.

A plank a hasat erositi ismet nem a "kart"..

A gumiszallag inkabb terapiara meg bemelegitesre valo vagy konnyitesre, nehezitesre. Sulyzoval sokkal tobbre mesz.

Szval kb semmi nem stimmel de nembaj 😅

Gondolom a szinkronuszok mashogy edzenek, nem a forma a lenyeg de a kerdezo izmosodni szeretne. Formas popsit, combot. Amihez sullyal kell guggolni, felhuzni, kitoresezni, lepcsozni es egyeb seggkoncentralt gyakorlatokat vegezni. A hegymaszas meg a melluszas ezen nem segit 🤷‍♂️

2021. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7x 💪🏼🦵🏼
2021. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!