Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A heti 4 x másfél óra edzés...

A heti 4 x másfél óra edzés jó lesz hosszútávon a kockás hashoz? 17/L

Figyelt kérdés

2021. ápr. 22. 16:19
 1/8 A kérdező kommentje:
A kajalason múlik leginkább azt tudom de arra odadigyelek, csak hogy az edzés jó lesz e így
2021. ápr. 22. 16:19
 2/8 George34 ***** válasza:
37%

Igen, persze hogy jó.

De elég ha 1 órát edzel heti 7x.

Én így szoktam. F/34

2021. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 az a baj hogy csak heti 4x van időm edzeni😕 Max még 1 napot tudnék megoldani
2021. ápr. 22. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Az pont nem a legoptimálisabb, amit a kettes mond. Nem célszerű minden nap edzeni. Valaki bírja idősebb korban is, valaki bírja hosszabb távon is, de nem ajánlott. Az izmaidnak, az izületeidnek, a szalagjaidnak, igazából az egész szervezetednek szüksége van a pihenésre, a regenerálódásra. Ha nem regenerálódik a szervezeted, akkor az izomzatod nem fog fejlődni. Ha minden nap kemény sporttevékenységet űzöl, akkor nem fogja tudni kipihenni magát a tested, és meg fog rekedni a fejlődésed.

Heti négyszer másfél óra edzés bőven elég egy hobbi sportolónak. Én egy versenyző birkózó vagyok, aki a tréningek mellett konditermi edzéseket is végez, de még én is csak hetente ötször edzek. Még a versenyfelkészülésben lévő, szteroidot és hormonkészítményt használó testépítők is tartanak pihenőnapot. Pihenőnap kell!


Ha tényleg figyelsz a kajára, és a fedett hasizmodat szeretnéd elővarázsolni, akkor a lényeg, hogy az edzéssel és a diétával legyél kalóriadeficitben. Ha ez megvan, akkor nem lesz probléma.

2021. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 nagyon szépen köszönöm a választ!!

Igen tudom hogy kell pihenőnap mert így tud fejlődni az izom, csak azt nem tudtam hogy nem e sok a heti 3 pihenőnap😁

Sok sikert kívánok a versenyeidhez!😇

Minden nap kalória deficitbe vagyok, illetve heti 6 napot mert 1 nap csalónapot tartok minden héten. Általában pihenőnapokon 1500-1800kcal-t eszek, edzés napokon pedig 1800-2100kcal-t! Átlagosan napi 110gramm fehérjét viszek be.

2021. ápr. 22. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus "szálkásító étrend", teljesen működőképes.

Én nem szoktam csalónapot tartani, maximum csaló étkezést, de sokaknál ez beválik, úgyhogy nem vagyok ellene.

Nem sok a heti 3 pihenőnap, amennyiben abban a négy napban kellően megedzetted az izomcsoportjaidat, és kardióztál is. Töltsd aktívan a 3 pihenőnapot. Sétálj a barátnőiddel, csináljatok programot, menj ki a kertbe, lassan lehet medencézni is, biciklivel/gyalog menj vásárolni, mosogass, takaríts, ilyesmi. Intenzív sporttevékenységet ne űzz pihenőnapokon, és nem lesz probléma a regenerálódással.

2021. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és köszönöm a jó kívánságokat, nagyon aranyos vagy!
2021. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 George34 ***** válasza:

2-es vagyok.


Természetesen pihenő napot kell tartani, ezt én is alá írom.

S vissza vonnám az előbbi megjegyzésemet, de így is azt tudom mondani hogy legalább heti 5x edzés az nem árt meg.

2021. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!