Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testtömeg index? Kamu, vagy...

Testtömeg index? Kamu, vagy tényleg ennyi a normális érték?

Figyelt kérdés

178 magas vagyok, 110 kg-ról fogytam le most 85 kg-ra. Karom, lábam vékony, hasamon van egy minimálisan fogható zsír, de az is csak akkor hurkásodik, ha leülök. Van rendes alakom. Mindenki mondja - olyanok is, akik őszintén megmondják, ha dagadt lennék - hogy már nem kell szerintük tovább fogynom.

A testtömeg kalkulátor mégis azt mondja, hogy 71 kg-nak kellene lennem, tehát van rajtam még 14kg feleslges?..

Nekem ez nagyon drasztikusan hangzik, vagy tényleg ez lenne a normális?



2021. máj. 3. 05:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Izmos vagy? A BMI az átlagos izom- és csonttömeggel számol.
2021. máj. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia.

Én ismerek 178 cm-es embert aki 90 kiló de így sem dagadt.Szerintem ne a BMI-t nézd hanem csak egy sima tükörképet."Karom, lábam vékony, hasamon van egy minimálisan fogható zsír, de az is csak akkor hurkásodik, ha leülök." Ez alapján biztos nem lehetsz dagadt, csak akkor akarj tovább fogyni ha te érzed úgy, hogy kéne.És gratulálok a fogyáshoz!

2021. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok izmos. Illetve a testem alapvetően zömökebb, kissé robosztus, vállas, de most az elmúlt egy év alatt ugye nem edzettem.
2021. máj. 3. 08:51
 4/10 A kérdező kommentje:
2: köszi!
2021. máj. 3. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:

178 cm vel az ideális testsúly felső határa 79,2 kg ezt onnan tudom hogy én is ilyen magas vagyok. a 71 kgot melyik oldal adta ki?

amikor azt mondod vékony a karod mit értesz alatta? mennyi a kar meg a combod átmérője?

csak mert ha nagyon kevés akkor azt jelenti, hogy testüregi zsírod van. ai nem igazán jó.

2021. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
egyébként csak egy irány mutató (index) nem szent írás
2021. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5: te hol nézted? Én itt: [link]

De megnéztem egy másikat is, kb, ugyanezt adta ki.

2021. máj. 3. 10:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Reális, hogy még van hová fogynod.

Én 168 centi vagyok és most 79 kg.

A BMI kalkulátor szerint 64 kg-osnak kellene lennem. Én is 61-64 kg között érzem jól magam.

2021. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jahh amit te nézel az a középértéke az ideális testsúlynak.

inkább használd ezt a táblázatot.

[link]

2021. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi 9, ez is tök jó.
2021. máj. 3. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!