Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sípcsont melleti izomgörcsre...

Sípcsont melleti izomgörcsre mi jo?

Figyelt kérdés
Ma egy kicsit sokat dolgoztam a a kertben,este pedig sétálni vittem a kutyákat.az előbb arra ébredtem hogy görcsöl a jobb lábam a sipcsont mellet elől.sokkal rosszabb mint amikor a vádli görcsöl be, ennél a verziónál nem vált be a lábujjak visszafeszitése, még rosszabb is.mit lehet ezzel tenni? :(

2021. jún. 7. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jó a cipőd ekkora terheléshez.
2021. jún. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Továbbra is magnézium. Jól felszívódó. Akár pezsgőtabletta.
2021. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A vádli esetén sem szabadna ellentétes irányú feszítést végezni. Könnyen izomszakadás lehet a vége.

Le kell masszírozni.


A görcsre egyébként alapvetően a magnézium a jó. Szedj magnéziumot. Ha szedsz, akkor válts másfajta készítményre.

2021. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenki a magnéziumot mondja, de a kiegyensúlyozott táplálkozás általában tartalamz elég magnéziumot (főleg, ha nem sportolsz rendszeresen, amit a kertészkedés+séta utáni görcsből így látatlanban is vélelmezek). Ráadásul sokáig tart, amíg egy esetleges hiányos állapotban a szervezeted feltöltöd vele, szóval még ha ez is okozza a görcsöt, egy darabig még veled marad a hajlam.


Sokszor viszont egyszerűbb a magyarázat - nem iszol eleget. Nagyon sokat számít, korábban alig ittam, és edzéseken egy-egy hirtelen mozdulatra be tudott görcsölni a lábam, pedig nem győztem inni a magnéziumot. Aztán egy ideje kifejezetten figyelek a nagy mennyiségű folyadékra, és azóta tényleg csak hosszú és jelentős terhelés végén jelentkezik a görcshajlam, vagy a görcs.


Szóval először is igyál többet!


Másodszor meg, ahogy írták is, valószínűleg a cipőddel is baj lehet, lehet, hogy lötyög a lábadon, és állandóan a lábfejedet "pipáztatva" próbálod feszegetve a lábadon tartani, vagy a nagy kertészkedésben a guggolások, mászkálások miatt erőltetted meg jobban. Óvatossan spiccelheted a lábad, az segít nyújtani az izmot - hiszen ez épp ellentétesen működik a vádliddal, a vádli spicceli a lábat, tehát pipáztatva nyúlik, ez meg pipáztatná a lábad, tehát spicc irányba tudod megnyújtani a görcsösen összehúzódó izmot.

2021. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.magnezum nekem hasmenést okoz igy az nálam nem igazán jött be 😂

Viszont valóban keveset iszom.ez többször volt már nálam probléma.az a baj hogy akkor iszom amikor szomjas vagyok. eroltetni nem tudom 😔

2021. jún. 8. 09:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaj, ezt annyira bírom, hogy a magnézium hasmenést okoz, mintha nem lenne vagy tízféle különböző magnéziumvegyület, egyik jobban, másik kevésbé okoz hasmenést, különösen ha tök eltérő mennyiségben szeded be, a felszívódásuk is különböző, pl. a magnézium-oxid fel se szívódik. Minimum a terméket nevezd meg, amikor a magnéziumra hivatkozol, akkor már tudjuk, hogy milyen vegyületet szedtél be és mennyi magnéziumot pontosan.
2021. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Magne b6ot szedtem tabiba es vmi ivo formába is mint a normaflore .de műtötték a vastagbelem és a háziorvos kijelentette h nekem nemjo a magnézium.

Régen szedtem vmi multivitamint mire rájöttem h az abban lévő magnezium csinált hasmenést..

2021. jún. 8. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Használj bőrön át felszívódó magnéziumot. Krémben és vizes oldatban is kapható. Azzal kikerülöd az emésztőrendszert, ráadásul ha a görcsölő testrészre kened, gyors segítség.
2021. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!