Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport lenne való...

Milyen küzdősport lenne való nekem?

Figyelt kérdés

158 cm 54 kg lány vagyok, szeretnék küzdősportolni de mindenről olvastam hideget-meleget, így teljesen elbizonytalanodtam...eleinte a krav magára gondoltam, vagy judora, de most már nem tudom. Illetve fő szempont hogy a 11 kerületben legyen és legyen lehetőség felnőtt edzésre.

Előre is köszönöm a válaszokat



2021. júl. 5. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Sport szenpontból vagy önvédelem?

Ha önvédelem a judót akkor nem ajánlom,ha nem szánsz rá 5 évet vagy többet,én is csinaltam nagyon sok idő megtanulni használni

2021. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

A krav maga az nem küzdősport, küzdősportokról nem tudom milyen hideget-meleget olvastál, mert mindegyik jó. Box, thaibox, kickbox, taekwondo, savate, judo, bjj, birkózás. Bármelyik jó, amelyik tetszik.


1-es meg nem tudom miről beszél, semmivel nem nehezebb a judo, mint egy bjj vagy birkózás. 5 év edzés pedig mindegyikből kell, mire azt mondhatod, hogy "tudod" azt a stílust. Nyilván látszani fog 1-2 év után, hogy csinálsz valamit és lehetsz ügyes, de az az 5 év az kell, hidd el. Szóval bátran! Azt csináld, ami tetszik.

2021. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Kick-box:

[link]

2021. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Wing tsun
2021. júl. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Mivel még nem tudod, mi tetszene, nézelődj megközelíthetőség, elérhetőség alapján, iratkozz be valahova, aztán ha nem jön be, átmész máshová. Én 4 évig judoztam. Nagyon élvezhető sport. Önvédelmi szempontból is hasznos lehet (bár az utcán nincsenek olyan szabályok, mint fogásból kibújni, lábra fogni tilos, és más megfogni egy utcai ruhát, mint egy judogit, de biztos megoldható), és az egyik legnagyobb előnye, hogy megtanít esni. Jelenleg shotokan karatézom, ami szintén baromi jó, dinamikus, pörgős. Bármelyik küzdősportot válaszd is, csak előnyöd származik majd belőle: jó reflex, magabiztosság, szép testtartás, jó erőnlét.

Hajrá, sok sikert :)!

2021. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:
70%
Ami adhat önvédelmi hatékonyságot 1 vagy 2 pusztakezes ellenfél ellen. Ezek azok: Box, kick box, thay box, savate, BJJ vagyis brazil jiu jitsu, birkozás, fegyveres harművészetek. 3-5 év küzdősport multal jók léehetnek az önvédelmi rendszerek is: Krav Maga és Defendo. Ha csak edzeni, ügyesedni szeretnél akkor mindegy melyik.
2021. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm :))
2021. júl. 12. 21:47
 8/9 anonim válasza:
Elkezdtél valamit?
2022. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
11.kerület budai judo akadémia. Én oda járok, az a legjobb. Remélem nem késő
2022. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!